3 najbardziej popularne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Jeszcze do niedawna zabiegi z tego obszaru medycyny dostępne były jedynie dla nielicznych. Obecnie może z nich skorzystać każdy. Wykonywane są niemalże na każdą część ciała, nie tylko twarz. Pozwalają na poprawę wyglądu albo usunięcie praktycznie każdego defektu na całym ciele. A jakie zabiegi medycyny estetycznej są najczęściej wybierane? Przyjrzymy się trzem najbardziej popularnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej w Bydgoszczy.

Mezoterapia igłowa

Na czym polega jej sekret? Mezoterapia igłowa polega na iniekcji podskórnej aktywnych substancji, tj. witamin, kwasu hialuronowego, aminokwasów, polinukleotydów czy osocza bogatopłytkowego przy pomocy igły i strzykawki. 

Mezoterapię igłową stosuje się w celu poprawy napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz innych obszarów ciała, a także redukcji cellulitu. Zabieg ten prowadzi do rewitalizacji skóry oraz przyspiesza proces gojenia się jej, co powoduje, że stary naskórek zastępowany jest nowym. Preparat stosowany do mezoterapii igłowej, dopasowywany jest indywidualnie do każdego przypadku.

Często zabieg ten stanowi oręż w walce z przebarwieniami, nadmierną tkanką tłuszczową, rozstępami czy łysieniem. Mezoterapia igłowa przynosi także doskonałe efekty w przeciwdziałaniu starzeniu się skóry i leczeniu blizn potrądzikowych.

Medycyna estetyczna – wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Wiąże wodę w skórze i odpowiada za jej optymalne nawilżenie. Medycyna estetyczna oferuje różne zabiegi z jego wykorzystaniem. Najpopularniejsze to powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek.

Kwas hialuronowy podać można niemalże w każdy obszar ciała, jednak zazwyczaj zabiegi dotyczą obszaru twarzy, szczególnie policzków, bruzd nosowo-wargowych i ust. Czas utrzymywania się go w tkance, uzależniony jest od miejsca podania, stopnia jego usieciowania, a także indywidualnych cech pacjenta. Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, utrzymują się mniej więcej od 6 do 18 miesięcy.

Zabiegi medycyny estetycznej – peeling chemiczny

Peeling chemiczny stosowany jest w celu zniwelowania uszkodzeń powstałych na skutek promieni słonecznych, ale nie tylko. Podstawowe wskazania do peelingu chemicznego to różnego rodzaju przebarwienia, trądzik o nasileniu łagodnym i umiarkowanym, a także rozszerzone pory czy drobne zmarszczki powierzchniowe.

Peelingi chemiczne klasyfikuje się zazwyczaj według głębokości penetracji skóry:

  • Powierzchniowy, który przenika przez warstwę rogową naskórka. Można podzielić go na bardzo lekki – warstwa kolczysta i lekki – warstwa podstawna,
  • Średnio głęboki przenika przez warstwę brodawkowatą skóry właściwej, do górnej warstwy siatkowatej,
  • Głęboki, który obejmuje środkową warstwę siatkowatą.

Medycyna estetyczna w Bydgoszczy oferuje o wiele więcej zabiegów, które obejmują niemalże każdą część ciała. Jest to dziedzina, która nieustannie się rozwija, dzięki czemu można skorzystać z coraz to nowszych technologii, które wykorzystywane są przy wykonywaniu zabiegów.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.