Loading...
Choroby

3 proste sposoby na obniżenie kosztów montażu krzesełka schodowego

Artykuł partnera.

Schody często utrudniają seniorom i osobom niepełnosprawnym codzienne funkcjonowanie, odbierając swobodę poruszania się w domu lub bloku. Wystarczy jednak założyć krzesełko naschodkowe, aby problem zniknął. Zobacz, w jaki sposób możesz obniżyć koszty montażu i co zrobić, by otrzymać zwrot części środków wydanych na zakup krzesła ruchomego na schody.

Krzesełko schodowe – tania alternatywa dla windy dla niepełnosprawnych

Kiedyś jedyną szansą na odzyskanie samodzielności przez seniora mającego problem z wchodzeniem po schodach było zamontowanie windy dla niepełnosprawnych. To kosztowne przedsięwzięcie wymaga jednak ingerencji w architekturę budynku, a jego realizacja nie zawsze jest możliwa z powodów technicznych.

W rezultacie likwidacja barier była często niemożliwa a osoba chora lub w podeszłym wieku stawała się więźniem we własnym domu. Na szczęście ta sytuacja to już przeszłość, od kiedy w Polsce zaczęły być dostępne krzesełka do transportu chorych po schodach. Można je kupić już za 8 tys. zł lub skorzystać z kilku sposobów na obniżenie ceny.
Poznaj 3 proste sposoby na tańszy zakup fotelika dla seniora i dowiedz się, jak możesz pozyskać dodatkowe oszczędności.

Sposób 1: dofinansowanie na krzesełko naschodkowe

Jeżeli posiadasz aktualne orzeczenie o niepełnosprawności i mieszkasz na stałe w budynku, w którym występują bariery architektoniczne, możesz uzyskać dofinansowanie. Dotacja na likwidację barier ze środków PFRON pozwoli Ci zmniejszyć koszt zakupu i montażu krzesła ruchomego na schody nawet o 85%.

Krzesło schodowe

Możesz uzyskać dofinansowanie nawet wtedy, gdy nie jesteś właścicielem budynku – wystarczy, że przedstawisz zgodę właściciela domu lub administratora bloku na założenie dźwigu. Jeśli chcesz ubiegać się o dotację, skontaktuj się z inżynierami z Wind Schodowych, którzy bezpłatnie przygotują dla Ciebiekosztorys. Jest on niezbędny do uzyskania finansowego wsparcia dla osób niepełnosprawnych ze środków PFRON.

Sposób 2: zakup używanego krzesełka schodowego

Inną metodą obniżenia kosztów nabycia i montażu krzesełka ruchomego na schodu jest wybór urządzenia prostoliniowego z rynku wtórnego. Firma Windy Schodowe oferuje ich zakup w systemie ratalnym i korzystnej cenie – już od 6 000 zł netto.

Krzesło do transportu chorych po schodach na zewnątrz

Decydując się na używane krzesełko schodowe, zyskujesz pewność, że zamontowane przez nas urządzenie będzie w pełni sprawne. Oferujemy używane krzesełka naschodkowe po regeneracji, które każdorazowo dokładnie sprawdzamy, a następnie sprzedajemy na gwarancji.

Dzięki temu będziesz mógł zacząć cieszyć się tanim i niezawodnym krzesłem ruchomym na schody, gdy tylko stanie Ci się ono potrzebne.

Sposób 3: 2 krzesełka prostoliniowe zamiast 1 krzywoliniowego

Krzesełka prostoliniowe, a więc poruszające się po torze prostym, są znacznie tańsze od krzywoliniowych, które montuje się na schodach zabiegowych lub wielobiegowych. Przyczyna tkwi w procesie ich produkcji – windy krzywoliniowe są dostosowywane do kształtu konkretnych schodów, co zwiększa koszty ich wytworzenia.

Różnice w cenie są tak duże, że w niektórych przypadkach warto zamontować 2 krzesełka proste zamiast jednego krzywoliniowego. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku seniora, któremu nie sprawi problemu samodzielne przejście z jednego krzesełka na drugie.

Krzesło ruchome na schody – jak dodatkowo zaoszczędzić?

Wybierając windę krzesełkową z naszej oferty, oszczędzisz nie tylko w momencie zakupu. Gdy krzesełko schodowe przestanie Ci być potrzebne, np. z powodu przeprowadzki lub polepszenia stanu zdrowia, będziesz mógł je nam odsprzedać.

Windy Schodowe prowadzą skup prostoliniowych urządzeń używanych firmy AcornWymieniamy je też w rozliczeniu na nowe foteliki, jeżeli producent nie sprzedaje już części zamiennych do Twojego modelu krzesełka.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń: +48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002 lub napisz e-maila na adres: [email protected].

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.