Loading...
Suplementy

4 skuteczne preparaty na pamięć

Preparaty na pamięc leżą na stole

Kiedy pamięć zaczyna zawodzić, niesie to za sobą lawinę innych nieprzyjemnych konsekwencji. Problemy z zapamiętywaniem, a następnie wykorzystywaniem nowych informacji mogą utrudniać nie tylko naukę, ale i codzienne funkcjonowanie. Dlatego warto dbać o mózg w każdym wieku zarówno młodzieńczym jak i starczym. Preparaty na pamięć posiadają szereg właściwości, wynikających z ich rzetelnie dobranego składu. Co najczęściej znajdziesz w środkach wspomagających zapamiętywanie oraz koncentrację?

Preparaty na pamięć – najważniejsze składniki

Pamięć i koncentracja są niezbędne do skutecznego przeprowadzania procesu nauki jak i wykorzystywania informacji, które już posiadamy. Jest to widoczne zarówno w życiu uczelnianym, zawodowym, ale również prywatnym. Wszak aby budować więzi społeczne konieczne jest aktywne słuchanie oraz zapamiętywanie opowieści, którymi dzielą się osoby z najbliższego otoczenia.

Tak więc preparaty na pamięć są produktem polecanym szczególnie dla:

  • studentów, którzy potrzebują pomocy w koncentracji przy nauce i szybszym oraz skuteczniejszym zapamiętywaniu nowego materiału (jak i utrwalaniu starego). Dzięki temu mają szansę na wyższe wyniki na zdawanych egzaminach i innych zaliczeniach,
  • pracowników, którzy dzięki wzmożonej uwadze i skutecznym przetwarzaniu informacji, mogą wykonywać swoje obowiązki szybciej i dokładniej. To stwarza szanse na awans,
  • osób starszych, które pragną utrzymać jasność umysłu, wysoki poziom interakcji społecznych oraz nieustannie przyswajać nowe i interesujące informacje o świecie.

Wszechlek żeń-szeń

Roślina szczególnie zalecana osobom w podeszłym wieku. Ginsenozydy pozyskiwane z korzenia żeń-szenia działają korzystnie nie tylko na pamięć i koncentrację, ale również odporność. Co więcej, oczyszczają umysł i przyspieszają sprawność psychofizyczną. Ze względu na wymagające warunki uprawy, a konkretnie gleby, żeń-szeń można spotkać prawie wyłącznie w południowo-wschodniej Azji.

Wąkrotka azjatycka – Gotu kola

Gotu kola obniża poczucie stresu, a także może działać przeciwdepresyjnie. Oprócz poprawy koncentracji i pamięci, można zauważyć pozytywny wpływ na układ immunologiczny, w tym ochronę przed zapaleniami stawów. Usprawnia także działanie układu krążenia i działa antyoksydacyjnie, co ma szczególne znaczenie dla osób starszych. Wąkrotka jest szczególnie zalecana osobom, które na co dzień (lub w wyjątkowych sytuacjach) są zmuszone do intensywnej pracy intelektualnej.

Różeniec górski

Różeniec górski ma właściwości pobudzające, które są szczególnie doceniane w okresie wzmożonej nauki i aktywności umysłowej. Tak więc upodobać go sobie mogą studenci w trakcie sesji, dla których ten preparat na pamięć będzie lepszą opcją niż np. napoje energetyczne o wysokiej zawartości kofeiny oraz cukrów. Jednakowoż właśnie ze względu na powyższą cechę, różeńca powinny unikać osoby, które mają problemy z zasypianiem.

Miłorząb japoński – Ginkgo biloba

Miłorząb poprawia dopływ tlenu do mózgu oraz usprawnia procesy zapamiętywania. Jest szczególnie zalecany osobom w podeszłym wieku, które borykają się z zanikami pamięci, co w znaczny sposób obniża jakość ich życia. Pozytywnie wpływa na układ krwionośny oraz nerwowy. Dzięki temu poprawia apetyt, nastrój oraz zdolności intelektualne.

Preparaty na pamięć mimo swoich licznych zalet, mogą również wywoływać skutki uboczne. W związku z tym przed ich użyciem należy skonsultować się z lekarzem oraz dokładnie zapoznać z dołączoną ulotką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.