Loading...
Dom i rodzina

4 zalety mebli na wymiar, czyli dlaczego warto je zamówić!

Mężczyzna robi meble na wymiar

Przed Tobą remont, a może urządzanie nowego gniazdka? Bez względu na okoliczności zainteresuj się meblami na wymiar. Korzyści z ich posiadania są nieocenione. O czym mowa? Sprawdź poniżej — wypisaliśmy najważniejsze zalety mebli na zamówienie. Zapoznaj się z nimi i podejmij dobrą decyzję!

Meble na wymiar = wnętrze skrojone na miarę

W pierwszej kolejności musimy wspomnieć o największej zalecie mebli na wymiar, którą jest otrzymanie produktu szytego na miarę, idealnie dopasowanego do wnętrza, do zaplanowanej estetyki oraz zgodnie z naszymi preferencjami. W tym przypadku mamy do wyboru szeroką ofertę różnego typu frontów, uchwytów, blatów oraz wykończeń — i to niemal we wszystkich kolorach tęczy.

Decydując się na meble na wymiar, możemy mieć pewność, że będą one jedyne i niepowtarzalne, a my doskonale wykorzystamy każdą dostępną przestrzeń. O ile gotowe meble mają z góry narzuconą wielkość, o tyle meble na wymiar dostosowujemy dowolnie zarówno pod względem szerokości, jak i długości oraz głębokości.

Takie rozwiązanie jest wprost stworzone do pomieszczeń niewielkich, ze skosami czy o nietypowym rozkładzie. Pozwala też w pełni wykorzystać potencjał i zagospodarować centymetry powierzchni, zyskując tym samym miejsce do przechowywania. Nie musimy zatem obawiać się o dziury, szpary i inne zakamarki.

Dowolne zaprojektowanie wnętrza mebli na wymiar

Meble przygotowywane na zamówienie dopasowujemy nie tylko gabarytowo, ale również jesteśmy w stanie zaprojektować ich wnętrze. To my najlepiej wiemy, jaka szafa nam się przyda — czy chcemy więcej drążków, czy specjalny wieszak na spodnie, a może półki i ukryte szuflady bądź specjalne organizery?

Podobnie jest również z każdym innym meblem. W kuchni nie chcemy półek, lecz szuflady, w tym jedną schowaną w drugą, a w szafce narożnej wymyśliliśmy sobie specjalne wysuwane półki? Decydując się na meble na wymiar, nie ma z tym żadnego problemu, możemy je dowolnie wyposażyć. Ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia.

Szafa w zabudowie = większy porządek i łatwiejsze sprzątanie

Wśród mebli na wymiar niewątpliwie dużą popularnością cieszą się meble kuchenne, ale nie tylko. Coraz częściej decydujemy się także na szafę w zabudowie, a więc sięgającą od podłogi do sufitu. Mimo sporych rozmiarów nie obawiajmy się, że przytłoczy nas. Wręcz przeciwnie — szafa może być niemal niewidoczna, gdy zrobimy ją w kolorze zbliżonym do ściany, a jeżeli na jednym z frontów zamontujemy lustro, wtedy optycznie powiększymy całe wnętrze i rozświetlimy je.

Szafa do sufitu to mnóstwo miejsca do chowania różnych przedmiotów, więc łatwo utrzymać w niej porządek, a dodatkowo dobrze się ją sprząta. Gotowe szafy są niższe, więc tworzy się pusta przestrzeń, którą trzeba regularnie czyścić, a niekiedy jest to dosłownie kilka centymetrów, więc trudno pozbyć się stamtąd kurzu. Warto też pomyśleć o tym przy okazji planowania regału w łazience lub szafek w kuchni.

Meble na wymiar — indywidualny projekt a nie masowa produkcja

Na koniec chcemy, by jeszcze lepiej wybrzmiała zaleta mebli na wymiar, jaką jest to, że mamy w domu coś niepowtarzalnego, unikatowego i są nikłe szanse, że ktoś będzie miał dokładnie to samo. Meble nie są produkowane masowo, lecz zgodnie z wytycznymi indywidualnego projektu.

Dzięki temu są wysokiej jakości, dopracowane w każdym szczególe. Nie ma mowy o niedoróbkach typu krzywo zamontowanej szufladzie, luzie w szafkach czy odpryskach lub dziwnych załamaniach. Wszystko otwiera się i zamyka gładko, bez skrzypienia, dużego nacisku, gwarantując nam komfort i wygodę użytkowania na długie lata. Jeśli chcemy, możemy zadecydować także o zamontowaniu oświetlenia ledowego w wybranych meblach.

Wskazaliśmy najważniejsze zalety. Nietrudno zauważyć, jak dużo korzyści dają nam meble na wymiar. Wykreuj zatem wnętrze na miarę Twoich potrzeb! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.