Loading...
Choroby

5 powodów, dla których maseczka wielorazowa to najlepsze rozwiązanie!

Kobieta w wielorazowej maseczce ochronnej na twarzy rozmawia przez telefon

Artykuł partnera.

W dobie koronawirusa większość ludzi wchodząc do zatłoczonych miejsc zakłada na twarz maseczkę. W przypadku chwilowego wejścia np. do sklepu, cechy maski z reguły nie mają większego znaczenia. Jakość materiałów i wykonania ma jednak większe znaczenie, gdy musimy pracować w niej przez 8 godzin. W takim przypadku komfort oddychania staje się niezwykle istotny, a zastosowanie odpowiednich tkanin pozwoli Ci uniknąć problemu z podrażnieniami skóry.

W dzisiejszym artykule powiemy Ci, dlaczego maseczki wielorazowe powinny Ci towarzyszyć, jeżeli masz na uwadze zdrowie swoje i swoich bliskich. Szczególnie w sytuacji w przypadku, kiedy musisz spędzać w niej dużo czasu każdego dnia. Wybór odpowiedniego produktu zapewnia Ci zatem wiele korzyści – pomożemy Ci wybrać właściwą maseczką!

Korzyści z noszenia maseczek wielorazowych

Każdy kto przez dłuższy czas nosił maseczkę jednorazową w celu zakrywania ust i nosa, z pewnością zauważył, że nie należy to do najbardziej przyjemnych rzeczy. Sztuczny materiał, z jednej strony chroni, a z drugiej może powodować duszności przy dłuższym stosowaniu. Wiele osób chcąc tego uniknąć wybiera maseczki wielorazowe. Dlaczego? Odpowiedź znajduje się poniżej!

Większy komfort

Pierwszym powodem, który zdecydowaliśmy się umieścić w tym zestawieniu na 1 miejscu jest zdecydowanie komfort noszenia. Wybrane modele maseczek oferowanych przez polskiego producenta SafeMask posiadają regulację nauszników – dzięki czemu maseczka idealnie perfekcyjnie układa się na każdej twarzy.

Zwiększony komfort wynika również z zastosowania w wielu modelach zaworka kierunkowego, który działa w jedną stronę – ułatwia wydychanie powietrza, co przekłada się np. na rzadsze występowanie zjawiska „parowania okularów”. Na dodatek wszystkie maski SafeMask wykonane są z miękkich w dotyku materiałów zamiast drażniących gumek, jak ma to miejsce w przypadku masek jednorazowych.

Ekologia

Następnym aspektem, który jest niezwykle ważny dla wielu ludzi, jest ekologia. Warto wiedzieć, że kupując maski jednorazowe, szczególnie dla całej rodziny, generujemy ogromną ilość odpadów. Trzeba pamiętać, że klasyczne maseczki chirurgiczne są wykonane z tworzyw sztucznych, a tym samym rozkładają się o wiele dłużej zanieczyszczając naszą planetę.

Oszczędność

Nie da się oczywiście zapomnieć o oszczędności, która ponownie jest większa, gdy weźmiemy pod uwagę liczbę członków rodziny. Oszczędność nie dotyczy jednak tylko pieniędzy – czas potrzebny na ciągłe zamawianie nowych maseczek sprawia, że często jest to po prostu niepraktyczne. Na dodatek szybciej zapełniamy kosz na śmieci, a takie maseczki bardzo często do niego nie trafiają, dokładając się do nieporządku.

Wspieranie polskiej gospodarki

Maseczki wielorazowe produkowane przez firmę SafeMask są szyte w polskich szwalniach i krojowniach ręcznie. Najwyższa precyzja wykonania w połączeniu z wysokimi walorami wizualnymi maseczki sprawiają, że jest to produkt o niezwykle atrakcyjnym stosunku jakości do ceny. Na dodatek świadomość wspierania polskiej gospodarki, jest również dla wielu osób niezwykle istotna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.