Loading...
Uroda

5 rzeczy, które warto zrobić jeszcze w tym roku

Dobre perfumy

Nim się obejrzymy, koniec roku będzie już za pasem. Okres jesienno-zimowy sprzyja chwili namysłu i przeglądowi naszych całorocznych dokonań i zmian, często wiąże się też z nieprzyjemnymi refleksjami, jeśli uświadomimy sobie, że nie zrealizowaliśmy wszystkich noworocznych postanowień czy też, wiedzeni lękiem albo oporem przed zmianą, świadomie zrezygnowaliśmy ze zrobienia czegoś szalonego. Pamiętajmy, że jeszcze nic straconego – wciąż mamy kilka miesięcy, aby zabrać się za coś, o czym dotychczas śmieliśmy tylko pomarzyć. W niniejszym artykule znajdziecie kilka pomysłów na dobre wykorzystanie jesiennego okresu, z których możecie skorzystać, jeśli wciąż macie poczucie niedosytu co do dotychczasowego bilansu mijającego roku. Być może to właśnie dzięki nim jesień upłynie wam miło i przyjemnie, a nowy rok rozpoczniecie z poczuciem spokoju i spełnienia.

1. Zakup dobrych perfum

Jeżeli wciąż nie przemyśleliśmy kwestii tego, jak chcielibyśmy w najbliższych miesiącach pachnieć, powinniśmy poważnie rozważyć udanie się do perfumerii na zakupy. Istnieje wiele aromatów, których piękno i urok rozświetli nawet najbardziej ponure i dżdżyste dni, a nam pozwoli czuć się atrakcyjnie we wszelkich towarzyskich sytuacjach. Warto jednak zastanowić się, czy nawet najlepsze perfumy są warte wyjścia w deszczowy dzień na zakupy. Tym, którzy sceptycznie podchodzą do tracenia czasu na przechadzki po perfumeriach chcielibyśmy przypomnieć, że decyzja o zakupie nie musi jednak oznaczać długich godzin spędzanych w alejkach sklepowych. Dzięki możliwości zakupów przez internet, w perfumeriach on-line nabędziemy unikatowe kompozycje bez konieczności fatygowania się do galerii handlowej.

 2. Ekstremalne rozrywki

Być może nie każdy z nas jest fanem rozpędzonych karuzeli czy skoków na bungee, dobrze jednak pamiętać, że zastrzyk adrenaliny i endorfin z pewnością osłodzi nam jesienną chandrę. Nie musi się rzecz jasna wiązać z narażaniem swojego życia i zdrowia. Dla tych, którzy nie gustują w nadmiernie ryzykownych aktywnościach polecamy na przykład wizytę w domu strachów. To pozornie mrożące krew w żyłach doświadczenie z pewnością okaże się niezapomnianym i napędzi nam więcej śmiechu niż strachu. Co najważniejsze, na eskapadę możemy zabrać paczkę znajomych, z którymi naszą wizytę będziemy niechybnie wspominać jeszcze przez długi czas.

 3. Zaopatrzenie się w planer

Jeżeli czujemy, że mamy już postanowienia, za których realizację chcielibyśmy zabrać się w nadchodzącym roku, warto zaopatrzyć się w planer. Umieszczenie naszych pomysłów w pewnej strukturze i potraktowanie ich jak zadania sprawi, że na niektóre plany spojrzymy bardziej poważnie, wzrośnie też szansa, że rzeczywiście się ich podejmiemy, jeśli mamy słomiany zapał. Warto zorganizować sobie plany na następny rok i konsekwentnie, metodą małych kroków, dążyć do ich wcielenia w czyn. Planer czy skoroszyt znacznie ułatwią wyznaczenie odpowiednich granic czasowych i mogą być dużą pomocą na drodze do wprowadzania zmian w naszym życiu.

 4. Podróż w nieznane

Często zatroskani, przytłoczeni problemami, które niesie ze sobą codzienność i zawaleni pracą zapominamy o tym, że powinniśmy zrobić coś dla siebie. Jeśli wakacje upłynęły nam na przesiadywaniu w biurze czy dopracowywaniu projektu, a urlopowe dni wciąż oczekują na wykorzystanie, doskonałą odtrutką na smutne jesienne dni będzie podróż za granicę. Miłośnicy dzikiej i nieokiełznanej natury mogą udać się w podróż autostopem po Islandii, a ci, którzy bardziej cenią sobie komfort słonecznych plaż, z pewnością znajdą coś dla siebie na południu Europy. Możliwości są praktycznie nieograniczone, a urlop niewątpliwie sprawi nam wiele radości.

5. Odnalezienie równowagi ducha

Po przeżyciach całego roku jak najbardziej wskazane jest poszukanie czegoś, co sprawi, że odzyskamy wewnętrzny spokój i odnajdziemy w sobie równowagę. Można tego dokonać na wiele sposobów: odcinając od siebie toksycznych ludzi, rozpoczynając praktykę medytacji, stawiając na zdrowy styl życia czy chociażby zapisując się na kurs jogi. Pamiętajmy, że warunkiem wejścia z pozytywnym nastawieniem w kolejny rok jest uczynienie porządków w swoim umyśle, więc podjęcie jakichkolwiek kroków w celu oczyszczenia naszego życia z negatywnych energii może opłacić się w przyszłości i pozwolić nam lepiej odnaleźć się w noworocznej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.