Loading...
Dom i rodzina

5 zimowych przecen klimatyzatorów przenośnych

Pomieszczenie z klimatyzatorem przenośnym

Artykuł partnera.

Sezon grzewczy to czas zwiększonego zanieczyszczenia powietrza oraz obniżonej wilgotności w mieszkaniach. Nic więc dziwnego, iż oczyszczacze i nawilżacze powietrza cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Niewiele osób jednak myśli zimą o zakupie klimatyzatora. Tymczasem rozwiązanie to niesie ze sobą 3 duże korzyści: klimatyzacja potrafi również ogrzać mieszkanie, wyposażone w filtry klimatyzatory są higienicznym źródłem, ogrzewania, a ich zakup zimą może wiązać się ze sporą oszczędnością. Jakie modele klimatyzatorów przenośnych znaleźć można w zimowych promocjach?

Dlaczego zakup klimatyzatora zimą to dobry pomysł?

  • Ogrzewanie mieszkania

Coraz więcej urządzeń oprócz standardowej funkcji ochładzania pomieszczenia, wyposażona jest również w odwrócony obieg chłodniczy, dzięki któremu urządzenie może być również wykorzystywania do ogrzewania. Moc grzewcza urządzeń może nieznacznie różnić się od mocy chłodniczej klimatyzatora. Z reguły jednak różnice te są niewielkie. Ogrzewanie klimatyzacją to świetne rozwiązanie podczas łagodnych zim oraz okresów przejściowych. Sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła w mieszkaniu lub jako główna instalacja (w miejscach, gdzie nie ma doprowadzonych mediów) Oprócz tego, coraz więcej urządzeń posiada również funkcję wentylacji oraz osuszania pomieszczeń.

  • Filtracja pomieszczenia

Zarówno w klimatyzatorach przenośnych, jak i tych naściennych znaleźć można różnego rodzaju filtry, gwarantujące ochronę przed kurzem, alergenami czy pyłami zawieszonymi. Do najpopularniejszych należy filtr HEPA, znany choćby z oczyszczaczy powietrza czy odkurzaczy. Filtr ten ma za zadanie wyłapywać bardzo drobne cząstki zanieczyszczeń stałych, dlatego też dobrze radzi sobie z zatrzymywaniem pyłów zawieszonych, benzopirenu, alergenów, bakterii czy wirusówi. Z racji, iż filtr HEPA fizycznie zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia, akumulują się one na jego powierzchni. Dlatego też warto pamiętać o okresowej wymianie filtra. Ponadto często w urządzeniach klimatyzacyjnych znajdziemy też filtr węglowy. Wypełniony granulkami węgla aktywnego ma za zadanie pochłaniać szkodliwe gazy i brzydkie zapachy. Niektórzy producenci, np. LG wyposażają niektóre klimatyzatory również w jonizator, który sterylizuje powietrze w pomieszczeniu. Wytwarzane przez niego jony ujemne neutralizują nadmiar jonów dodatnich, pozwalając przywrócić równowagę jonową, co jest istotne np. w przypadku pomieszczeń z dużą ilością elektroniki.

  • Zimowe promocje

Zima to bardzo dobry okres na zakup urządzeń klimatyzacyjnych z dwóch względów. Po pierwsze, urządzenia dostępne są często w promocjach ze względu na mniejsze zainteresowanie oraz wyprzedaż sprzętu z poprzedniego sezonu. Po drugie, krótszy jest również czas realizacji zamówień. Wraz z nadejściem pierwszych upalnych dni, klimatyzatory powietrza cieszą się rekordową wręcz w skali roku popularnością. Warto mieć to na uwadze i już wcześniej zadbać o komfort termiczny w swoim otoczeniu. Jest też trzeci aspekt, ważny dla tych, którzy rozważają zakup urządzeń stacjonarnych. Czas, jak i cena montażu może również ulec wydłużeniu. Sprzedawcy tych urządzeń przyznają, iż w ostatnich latach czas oczekiwania na montaż w miesiącach letnich wydłużył się do ok. 1-1,5 miesiąca.

5 zimowych promocji klimatyzatorów, którymi warto się zainteresować

Poniżej zestawienie 5 wybranych modeli, które dostępne są obecnie w atrakcyjnych promocjach. Zobacz ranking klimatyzatorów przenośnych, jeśli poszukujesz więcej informacji o działaniu tego typu urządzeń.

1. Fersk Twinne – 1899 zł zamiast 2499 zł

Jeden z nielicznych klimatyzatorów przenośnych wyposażonych w dwie rury. Rozwiązanie to pozwala jednocześnie pobierać powietrze z zewnątrz i odprowadzać poza budynek ciepłe powietrze z mieszkania. Dzięki temu zapobiega się powstawaniu podciśnienia, w wyniku którego ciepłe powietrze napływałoby do środka pomieszczenia. System dwururowy o 25% zwiększa wydajność urządzenia przy jednoczesnym spadku zużycia energii elektrycznej.

Moc chłodnicza tego modelu to 3,5 kW, a przepływ powietrza 380 m3/h. Klimatyzator sprawdzi się na powierzchnia do ok. 50 m2. Oprócz standardowej funkcji chłodzenia, Fersk Twinne posiada również funkcję wentylacji oraz osuszania. W urządzeniu znajdziemy regulację temperatury docelowej oraz funkcję swing, umożlwiającą regulację temperatury docelowej oraz mocy i kąta nawiewu. Sprzęt posiada również timer, który pozwala zaplanować zarówno rozpoczęcie, jak i zakończenie procesu chłodzenia. Czynnik chłodzący zastosowany w klimatyzatorze to R410A. Obecna cena urządzenia to jedyne 1499 zł, w ramach których producent dołącza do zestawu również uszczelkę montażową na okno.

2. Fral SuperCool FSC14 – 2250 zł zamiast 2699 zł

Jeden z najbardziej wydajnych klimatyzatorów przenośnych dostępnych obecnie na rynku oferowany jest w atrakcyjnej cenie 2250 zł. Urządzenie zapewnia moc chłodniczą na poziomie 4 kW, co pozwala stosować urządzenie na powierzchni ok. 48 m2. Model ten można wykorzystywać również do ogrzewania pomieszczeń (moc grzewcza to również 4 kW). Fral SuperCool FSC14 wyróżnia się również pod względem przepływu powietrza (480 m3/h). Sprzęt przystosowany jest do pracy w wysokiej temperaturze – 45 st. C. Pilot umożliwiający zdalne sterowanie, timer oraz wyświetlacz LCD wpływają pozytywnie na komfort użytkowania. Producent przewiduje również możliwość dokupienia modułu wi-fi, który pozwoli na sterowanie za pomocą aplikacji. Podobnie kółka, które ułatwią przemieszczanie urządzenia. W klimatyzatorze zastosowano czynnik chłodzący R410A. Klimatyzator Fral można zaliczyć również do grona jednego z najbardziej energooszczędnych, jego klasa energetyczna to A++.

3. Blaupunkt Moby Blue S1111E – 2099 zł zamiast 2299 zł

Klimatyzator powietrza firmy Blaupunkt to całoroczne urządzenie umożliwiające zarówno chłodzenie, jak i ogrzewanie pomieszczeń. Moc chłodząca sprzętu wynosi 3,2 kWgrzewcza natomiast 2,9 kW. Doskwierać może niezbyt duży przepływ powietrza (280 m³/h), wpływający na szybkość chłodzenia. Dużą zaletą sprzętu jest natomiast funkcja swing, możliwość sterowania pilotem, autodiagnostyka oraz timer. Co ważne, klimatyzator zalicza się również do grona urządzeń energooszczędnych. Jego klasa energetyczna to A/A+. Zastosowany czynnik chłodzący to ekologiczny R290 (czysty propan).

4. Warmtec KP35W – 2099 zł zamiast 2299 zł

Wraz z końcem ostatniego sezonu, zmalała także cena wielofunkcyjnego klimatyzatora firmy Warmtec, który podobnie jak w/w jest urządzeniem 4w1. Sprzęt ten charakteryzuje się dobrym przepływem powietrza – 350 m³/h, a także przyzwoitą mocą chłodniczą i grzewczą (odpowiednio 3,5 i 2,9 kW). Klimatyzator oferuje trzy stopnie intensywności nadmuchu. Został również wyposażony w pilot, umożliwiający zdalne sterowanie oraz timer, który pozwoli zaprogramować czas pracy. Dużym ułatwieniem będą również z pewnością kółka, ułatwiające przestawienie klimatyzatora w inne miejsce. Warmtec KP35W należy do energooszczędnych urządzeń o klasie energetycznej A/A+. Zastosowany czynnik chłodzący to R410A.

5. Gorenje KAM26PDAH – 1450 zł zamiast 1699 zł

Klimatyzator słoweńskiego producenta to urządzenie wyposażony tylko w funkcję chłodzenia. Jego moc chłodnicza to 2,6 kW. Niezbyt duża moc pozwala stosować urządzenie na powierzchni do ok. 32 m2. Przepływ powietrza wynosi zaś 370 m³/h. Urządzenie wykorzystuje czynnik roboczy R410. Do urządzenia dołączany jest pilot, pozwalający zdalnie sterować klimatyzatorem. Jeśli też timer, pozwalający zaprogramować czas pracy sprzętu. Jeżeli z jakichś powodów dojdzie do chwilowej przerwy w dostawie energii elektrycznym, to po ponownym uruchomieniu klimatyzator Gorenje automatycznie powróci do wcześniejszych ustawień. Urządzenie zalicza się do klasy energetycznej A, pobierając maksymalnie 1010 W.

Podsumowanie

Choć na pierwszy rzut oka nie jest to oczywiste, sezon grzewczy to bardzo dobry moment, aby rozważyć zakup klimatyzacji. Przemawiają za tym m.in. niższe ceny oraz krótszy czas oczekiwania. Urządzenie dobrze sprawdzi się również w okresie przejściowym. Aby dowiedzieć się więcej o charakterystyce klimatyzatorów przenośnych, wadach i zaletach tego rozwiązania, warto odwiedzić https://niebojsmoga.pl/klimatyzator-przenosny-co-powinienes-wiedziec/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.