Loading...
ChorobyUroda

Akcesoria do higieny intymnej

Kobiece dłonie aplikujące na dłonie żel

Higiena intymna stanowi niezwykle istotny element pielęgnacji kobiecego ciała. Producenci wciąż oferują nowe produkty. Poszczególne warianty zaspokajają inne potrzeby kobiet, w zależności od wieku i wykonywanej aktywności. Podpowiadamy, jakie obecnie akcesoria do higieny intymnej możemy spotkać i które z nich warto wybrać, aby zapewnić sobie komfort w każdej sytuacji.

Higiena intymna na co dzień

Okolice intymne muszą być odpowiednio zadbane każdego dnia. Dlatego warto, analogicznie do kosmetyków używanych do mycia ciała lub twarzy, używać również środka do codziennego odświeżenia sfer intymnych. Akcesoria do higieny intymnej, których powinno używać się regularnie, przybierają różne formy. Najbardziej popularne są mydła, pianki i płyny, które oferują różne zapachy i właściwości łagodzące, nawilżające lub ochraniające. Inną formą polecaną szczególnie w mało wygodnych sytuacjach – na przykład podczas podróży – są jednorazowe chusteczki do higieny intymnej. 

Higiena w czasie miesiączki

Odpowiednio dobrane akcesoria do higieny intymnej są ważne szczególnie podczas miesiączki. Tylko wybranie odpowiedniej formy dla każdej kobiety może zapewnić komfort. Dlatego na rynku znajdziemy bogatą ofertę podpasek o różnych kształtach i rozmiarach oraz tamponów różnicowanych wielkością i poziomem chłonności. Przed podjęciem decyzji o tym, który produkt wybrać, warto wziąć pod uwagę ilość i rodzaj swojej codziennej aktywności.

Pierwsza pomoc w chwilach dyskomfortu

Niemal każda kobieta w trakcie życia spotyka się z poczuciem dyskomfortu. Często pojawia się on w najmniej spodziewanym momencie, gdy trudno od razu o pomoc specjalisty. Co można wówczas zrobić, aby złagodzić nieprzyjemne dolegliwości, jednocześnie nie pogarszając swojego stanu? Na pomoc przychodzą kremy antygrzybiczne i antybakteryjne, ziołowe mieszanki do przemywania okolic intymnych oraz globulki dopochwowe wspomagające utrzymanie odpowiedniego pH, czyli mikrośrodowiska pochwy. Tego typu produkty stanowią również dobre rozwiązanie dla kobiet, które wiedzą, jak wrażliwa jest ich sfera intymna i chcą dodatkowo wzmocnić jej odporność po zażywaniu antybiotyków lub osłabieniu organizmu. Warto jednak zaznaczyć, że dłużej utrzymujący się dyskomfort okolic intymnych należy skonsultować z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.