Loading...
Zdrowie

All on 4 – świetna metoda na brakujące zęby

Uzupełnianie brakujących zębów metodą All on 4

Artykuł partnera.

Uzupełnianie rozległych braków zębowych było do tej pory zadaniem bardzo trudnym, wymagającym albo stosowania licznym implantów, albo protez stałych, które jednak przy większych ubytkach często powodowały znaczny dyskomfort. Jedną z najnowszych rozwiązań tego problemu jest nowatorska metoda All on 4.

Czym jest All on 4?

All on 4 to metoda polegająca na odbudowie uzębienia na całym łuku zębowym na bazie zbudowanej jedynie z czterech implantów. Stosuje się ją w przypadku pacjentów, którzy mają rozległe braki zębowe i chcą uzupełnić je nawet w czasie jednej wizyty. Jeżeli tylko bezzębie nie przebiega ze znacznym zanikiem kości, można tę metodę stosować u pacjentów praktycznie w każdym wieku. Metoda ta okazała się tak dużym sukcesem, że powstały jej modyfikacje All on 5 i All on 6, które można zastosować w niektórych bardziej wymagających przypadkach.

Zalety All on 4

Metoda All on 4 ma szereg zalet, które – mimo relatywnie wysokiego kosztu – mogą stawiać ją na pozycji uprzywilejowanej względem tradycyjnych rozwiązań protetycznych.

  • Oszczędność czasu. Już w dniu wykonania zabiegu mocuje się a jamie ustnej po wszczepieniu implantów tymczasową odbudowę, co pozwala na przynajmniej częściowe przywrócenie funkcji.
  • Ograniczona inwazyjność. Jest to metoda, która nie wymaga przeszczepu kości, co sprawia, że wszczepienie implantów jest tak mało inwazyjne, jak to tylko możliwe. Eliminacja dość poważnego zabiegu chirurgicznego z całej procedury zmniejsza ryzyko i skraca czas powrotu do pełnej sprawności.
  • Wysoka trwałość. Zarówno trwałość wszczepionych implantów, jak i stałe zęby zamocowane na tej podbudowie pozwalają na naprawdę wieloletnie używanie tak odbudowanego łuku. Odbudowa All on 4 jest pod względem trwałości znacznie korzystniejsza niż tradycyjne metody odbudowy całego łuku.
  • Niewielki dyskomfort. Leczenie implantologiczne wiąże się z niewielkim dyskomfortem, ale po zagojeniu implantów sama odbudowa opiera się tylko na nich, siły nie są przenoszone na dziąsła, więc dla pacjenta jest to znacznie bardziej komfortowe niż klasyczne protezy pełnołukowe.
  • Łatwe używanie. Prawidłowe dbanie o klasyczne protezy bywa pewnym wyzwaniem. W tej metodzie stosuje się najlepsze materiały i rozwiązania techniczne, które pozytywnie wpływają i na trwałość samej odbudowy, i na komfort, i na ogólny stan zdrowia jamy ustnej, o który można po prostu zadbać z wielką łatwością.

Połączenie skuteczności i trwałości implantów z komfortem profesjonalnej odbudowy sprawia, że wielu pacjentów decyduje się na metodę All od 4 w nadziei na odzyskanie praktycznie pełnej funkcjonalności, jaką oferuje naturalne uzębienie.

Na czym polega leczenie implantami All on 4?

Idea jest prosta: w łuku osadza się cztery implanty, na nich nowoczesną protezę. To, że wcześniej ta metoda nie była dostępna, wynika głównie z tego, że trzeba było naprawdę zaawansowanej technologii, żeby wyznaczyć precyzyjnie miejsca implantacji. To było konieczne, żeby nadmierne siły gryzienia z protezy były precyzyjnie przenoszone i nie powodowały uszkodzeń odbudowy. Metoda ta pozwala na założenie odbudowy protetycznej także u osób, które nie chcą leczyć bezzębia metodami wymagającymi przeszczepu kości. Implanty można zamocować w znieczuleniu miejscowym.

Ile może kosztować metoda All on 4?

Cena zależna jest od poziomu skomplikowania zabiegu – jest on trudniejszy u niektórych pacjentów. Niekiedy też konieczne jest wcześniejsze przygotowanie i na przykład usunięcie ostatniego zęba na łuku. W podstawowym wariancie w najlepszych klinikach za odbudowę metodą All on 4 trzeba zapłacić około 25 tysięcy złotych.

All on 4 w HCentrum Stomatologiczne Jasińscy w Gdańsku

Metoda All on 4 to jeden z tych rodzajów leczenia stomatologicznego, które mają bardzo specyficzne zastosowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy też możesz z niej skorzystać, skontaktuj się z naszą kliniką – umówimy Cię na wizytę, przygotujemy plan leczenia i przeprowadzimy cały zabieg albo zaproponujemy rozwiązania alternatywne, które będą dla Ciebie odpowiednie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.