Loading...
Nauka

Anestezjologia regionalna, blokady i inne, czyli ciekawe kursy dla lekarzy i nie tylko

Lekarz przy biurku szuka na laptopie kursu dla lekarzy

Artykuł sponsorowany.

Medycyna jest nieustannie rozwijającym się obszarem nauki. Ostatnie lata jednak stały się wyzwaniem dla lekarzy, dla całej służby zdrowia i to nie tylko pod względem niedoborów sprzętowych, ale również pod względem stosowanych terapii czy leków. Nic więc dziwnego, że spora liczba osób, w tym lekarzy, pielęgniarek czy innych osób chętnie korzysta z dostępnych kursów.

Anestezjologia regionalna – czym jest?

Anestezjologia regionalna, zaraz po anestezjologii ogólnej to jeden z najczęściej stosowanych sposobów znieczulenia. Wykorzystywana jest zwykle przed zabiegiem, do którego przystępuje lekarz lub cały zespół lekarzy. Stosowany na intensywnej terapii, aby przejściowo zablokować przewodnictwo nerwowe. Atutem takiego rozwiązania jest to, że nie wchodzą w grę blokady centralne, a jedynie znieczulenie regionalne. Anestezjologia regionalna jest znacznie bezpieczniejsza dla pacjenta, aniżeli powszechnie stosowana na intensywnej terapii narkoza. Są mniejsze możliwością jakiegokolwiek powikłania. Poza tym doświadczenia pokazują, że przy znieczuleniu regionalnym śmiało można dokonać różnych zabiegów, zarówno kończyny górnej, kończyny dolnej, związanej z mięśniami pochyłymi i innych. Anestezjologia regionalna chętnie stosowana jest przez oddział anestezjologii w Warszawie, jak i w innych miastach w Polsce. Aby dowiedzieć się o niej czegoś więcej, można śmiało znaleźć kurs, na którym otrzymasz niezbędną wiedzę na ten temat.

Jakie jeszcze kursy znajdziesz u nas?

Kursy oferowane przez Górnośląską Szkołę Ultrasonografii to nie tylko anestezjologia, ale również inne dziedziny. Oferujemy zainteresowanym kurs USG jamy brzusznej, kursy „point-f-care” zawiązane z ultrasonografią, jak i kursy mające na celu odnalezienie blokad regionalnych, a wszystko to pod kontrolą USG. Chodzi tutaj o takie blokady, jak blokada stawu biodrowego, blokada stawu kolanowego, blokada przedziału powięzi biodrowej, blokada stawu łokciowego, blokada nerwów obwodowych w ortopedii i wiele innych.

Nie brakuje w naszej szkole również kursów bólowych czy kursów kardiologicznych. Dzięki naszym kursom można zyskać nie tylko cenną wiedzę, idealnie sprawdzającą się w obecnych czasach, ale również doskonałe zajęcia praktycznie, z których można wynieść naprawdę bardzo dużo. Celem naszych kursów jest wdrożenie wielu interesujących innowacji w szkoleniach, jak i w diagnostyce. Mało inwazyjne metody diagnostyki to obecnie klucz do wielu sukcesów w leczeniu, ponieważ szybka i bezinwazyjna diagnostyka może zaowocować skutecznych i ekspresowym leczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.