Loading...
Zdrowie

Aparat stały czy nakładka Invisalign dla dziecka? Wszystko co musisz wiedzieć o Invisalign

Kobieta zakłada na zeby nakładany aparet

Artykuł sponsorowany.

Problem nieprawidłowego zgryzu dotyczy dużej grupy dzieci i młodzieży. Aby zapobiec komplikacjom w dorosłych życiu, zalecana jest terapia ortodontyczna. Niestety, to długotrwały proces, wymagający noszenia niewygodnego aparatu i częstych wizyt u specjalisty. Czy aparat stały to jedyna metoda, pozwalająca naprawić zgryz? Jakie są alternatywy?

Aparaty ortodontyczne dla dzieci

Leczenie ortodontyczne musi być dostosowane do występującej wady oraz wieku dziecka. Najczęściej terapia zaczyna się między 8 a 12 rokiem życia. Rodzice powinni obserwować dzieci i udać się na konsultacje, gdy w buzi dziecka dzieje się coś niepokojącego. Główne objawy, które powinny zaniepokoić to problem ze swobodnym domykaniem usta, podrażnienie błon śluzowych od strony policzków i warg, krzywo rosnące zęby. Nie warto zwlekać z leczeniem, ponieważ wada będzie się pogłębiać. U dzieci można zastosować:

  • aparaty ruchome – są zakładane na noc lub kilka godzin dziennie, nadają się do korekty łagodnych wad zgryzu,
  • aparaty ligaturowe – są stosowane są na zęby stałe, mają metalowe zamki lub bardziej estetyczne, białe lub przezroczyste,
  • invisalign – to nowość na polskim rynku, doskonała alternatywa do tradycyjnych aparatów stałych.

Jakie korzyści daje stosowanie Invisalign

Invisalign to komplet nakładek z przezroczystego termoplastycznego materiału SmartTrack, które zastępują niewygodne, metalowe aparaty ortodontyczne. Nakładki nie posiadają żadnych ostrych elementów, drutów czy klamer, powodujących dyskomfort w jamie ustanej. Działanie Invisalign opiera się na wywieraniu odpowiedniego nacisku, który powoduje przemieszczenie się zębów we właściwej kolejności i w odpowiednim czasie. Nakładki Invisalign są wykonywane indywidualne dla każdego pacjenta za pomocą precyzyjnego cyfrowego skanowania, nadają się do leczenia wielu wad zgryzu. Dzięki nowoczesnym technologiom nastolatek może zobaczyć ostateczny efekt leczenia. Postępy leczenie można śledzić w specjalnej aplikacji, która przypomina również o wizytach kontrolnych. Nakładkę należy nosić przez co najmniej 22 godziny, można ją zdjąć jedynie do jedzenia czy mycia. Należy wymieniać je co o 1-2 tygodnie. Invisalign pod wieloma względami przewyższa tradycyjne aparaty na zęby. Główne zalety tego rozwiązania to:

  • wygoda i komfort,
  • wysoka precyzja działania,
  • zredukowane dolegliwości bólowe, związane z przesuwaniem się zębów,
  • możliwość jedzenia ulubionych pokarmów, które przy stałych aparatach nie są zalecane,
  • możliwość zastosowania u pacjentów z zębami mlecznymi,
  • brak problemów z utrzymaniem higieny w jamie ustnej,
  • duża estetyka, nakładki są niemal niewidoczne na zębach.

Aparat stały czy nakładki Invisalign dla dziecka? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ostateczną decyzję o metodzie leczenia powinien podjąć ortodonta. Katowice to miasto, w którym bez problemu można znaleźć doświadczonych lekarzy, którzy podpowiedzą, jak skorygować zgryz u dziecka. W wielu przypadkach warto wybrać nakładki Invisalign, które są dużo bardziej komfortowe niż tradycyjne aparaty stałe. To doskonała metoda dla młodych pacjentów, którzy wstydzą się metalowych drucików na zębach. Pozwala uzyskać piękne, proste zęby i cieszyć się uśmiechem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.