Loading...
Zdrowie

Aspiryna a alkohol, czy te połączenie może szkodzić?

Zarzywanie aspiryny i picie alkoholu

Alkohol a aspiryna nie jest dobrym połączeniem. Alkohol sam w sobie wpływa negatywnie na jeden z najważniejszych organów tj. wątroba i nerki oraz żołądek. Występujący w aspirynie kwas acetylosalicylowy ma zły wpływ na żołądek, w niektórych przypadkach może przyczynić się do krwawień wewnętrznych.

Aspiryna a alkohol, czy te połączenie może szkodzić?

Nie ma nic złego w imprezowaniu z przyjaciółmi, alkohol jest z nami wiele lat i wielu z nas używa alkoholu odpowiedzialnie zdarza się jednak, że łączymy nieodpowiednie leki z alkoholem. Bardzo często po upojnej nocy, wstajemy rano z bólem głowy. To nic innego jak pospolity kac. Co wtedy? Jedni leczą kaca pijąc płyny i elektrolity inni sięgają po aspirynę.

Złym pomysłem jest więc łączyć aspirynę z alkoholem, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne mają niekorzystny wpływ na organy wewnętrze, nie warto również ich spożywać rano po imprezie. Lepiej sięgnąć po owoce, warzywa lub lekko strawne śniadanie i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Mieszanka szkodliwa dla żołądka.

Połączenie alkoholu i aspiryny bardzo często to jak atak bombowy na żołądek, zwiększa podrażnienie śluzówki żołądka i może mieć wpływ na ból w okolicy brzucha w okolicy żołądka. Szczególnie niebezpieczne jest połączenie alkoholu i aspiryny dla chorych na chorobę wrzodową żołądka, dwunastnicy oraz nerek.

Aspiryna powszechnie stosowana jest w czasie leczenia przeziębienia. Preparat dostępny bez recepty, chętnie kupowany również na leczenie przysłowiowego kaca, błędem jest myślenie, że witamina C w tym preparacie ma pozytywny wpływ na samopoczucie w czasie zatrucia alkoholowego, ponieważ właśnie tym jest kac.

Rozlane wino

Negatywny wpływ aspiryny a alkoholu na narządy wewnętrzne:

  • wpływa na błonę śluzową przewodu pokarmowego,
  • przyczynia się do podrażnień, owrzodzeń oraz krwawień żołądka i dwunastnicy,
  • prowadzi do zaburzeń czynności nerek,
  • zaburzeń elektrolitowych,
  • prowadzi do początku nadciśnienia tętniczego

Po jakim czasie można pić alkohol po aspirynie?

W okresie jesienno – zimowym oraz na początku wiosny, dopada nas przesilenie i nasz organizm atakowany jest przez różne rodzaje wirusów lub bakterii. W ciężkich przypadkach przeziębienia korzystamy z pomocy lekarza i musimy zażywać antybiotyki, w zwykłych przeziębieniach leczymy się na własną rękę korzystając z leków dostępnych bez recepty. Takim lekiem znanym od lat jest aspiryna to nic innego jak kwas acetylosalicylowy, który radzi sobie z infekcją wirusową. I tu trzeba zadać sobie pytania po jakim czasie można pić alkohol? Wyjść na miasto i wypić drinka lub dwa.

Stężenie leku we krwi wzrasta i osiąga maksymalną ilość i utrzymuje się w organizmie, żeby jak najdłużej chronić organizm przed rozwojem choroby. Najlepiej jest się wstrzymać od spożywania alkoholu co najmniej 48 godzin, jest to czas, w którym organizm odbudowuje odporność, żołądek , wątroba odpoczywa od leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Warto również wstrzymać się przez ten czas od poruszania się samochodem, zabrane prawo jazdy za alkohol odzyskać szczególnie trudno…

Aspiryna a alkohol może mieć niekorzystny wpływ na prawidłowe leczenie przeziębienia lub leczenie zatrucia alkoholowego. Podsumowując lepiej sięgnąć po odpowiednie zapotrzebowanie na owoce i warzywa, które dzięki swoim drogocennym składnikom wzbogaci niedobór witamin oraz pożywne śniadanie.

Artykuł napisany we współpracy z blokadaalkoholowa.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.