Loading...
Hobby

Bieganie z czworonogiem – czego będziesz potrzebować?

Mężczyzna biegający z psem po lesie

Psie sporty zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego, pozwalają bowiem na spędzanie czasu wspólnie z naszym pupilem, a jednocześnie zapewniają niezbędną dawkę aktywności fizycznej nam i naszemu psu. Ponadto dzięki takiej aktywności możesz poznawać piękne miejsca, gdzie przyroda zachwyca i pozwala odpocząć. Sporty psie dostępne są każdemu właścicielowi psa, wystarczy tylko chęć, kilka chwil wolnego czasu i praktyczne akcesoria. Jakich dodatków potrzebujesz do biegania z czworonogiem? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Czym są psie sporty? Dogtrekking i canicross

Jeżeli spotykasz się z tym pojęciem po raz pierwszy, może ono budzić zdziwienie. Tymczasem psie sporty to po prostu specjalne dziedziny aktywności fizycznej, które uprawiamy razem z naszym pupilem. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ zasady dopasowano zarówno do potrzeb i możliwości czworonoga, jak i Twoich.

Najpopularniejsze psie sporty to dogtrekking i canicross. Dogtrekking to wędrówki z psem, w tempie dopasowanym do Waszych indywidualnych potrzeb. Najczęściej praktykowany w regionach górzystych, trekking może być ćwiczony w dowolnej przestrzeni – w obszarze pagórków i gór możecie postawić sobie większe wyzwanie. Jednak równie dużym wyzwaniem może być po prostu wędrówka o dalekim dystansie.

Canicross to stricte bieganie z psem. Doskonałe dla osób uwielbiających jogging i psów, które potrzebują z natury dużo ruchu, jak na przykład husky. Dzięki temu, że canicross jest tak prosty w zakresie zasad, możesz uprawiać go właściwie z każdym psem – wystarczy dopasować tempo i odległość do możliwości pupila.

Czego potrzebujesz do wspólnych sportów? Smycze do biegania z psem i inne akcesoria

Aby uprawiać psie sporty w sposób bezpieczny i komfortowy, potrzebujesz kilku akcesoriów i dodatków, które poprawią jakość spędzanego wspólnie czasu. Oto elementy wyposażenia, których nie może zabraknąć:

  •         Smycz z amortyzatorem – z zasady stosuje się ją raczej przy canicrossie, ponieważ tego wymaga intensywność ruchu przy bieganiu, jednak nie zaszkodzi wykorzystanie jej także przy dogtrekkingu. Dobra smycz z amortyzatorem zabezpieczy Was przed mocnymi szarpnięciami.
  •         Pas do dogtrekkingu – pas biodrowy przyda się przy bieganiu, ponieważ pies porusza się przodem. Dzięki pasowi biodrowemu do dogtrekkingu masz wolne ręce i zachowujesz swobodę ruchów.
  •         Przekąski i woda – należy zadbać o to, aby nasz pies miał energię tak samo, jak my. Dlatego polecamy zabranie pożywnych psich smakołyków, które dodadzą czworonogowi energii. Woda to także podstawa, zwłaszcza w cieplejsze dni.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.