Loading...
Zdrowie

Ból karku, kręgosłupa lub innej części ciała? Sprawdź rozwiązania materacy Hilding

Mężczyzna budzi się rano bez bólu kręgosłupa i karku dzięki odpowiedniemu materacowi

Artykuł sponsorowany.

Dolegliwości tj. ból kręgosłupa i stawów, wynikające m.in. z przebytych urazów lub chorób utrudniają funkcjonowanie w ciągu dnia. Noc przynosi ukojenie – zwłaszcza, gdy łóżko jest wyposażone w wygodny materac o odpowiednim stopniu twardości. U osób aktywnych fizycznie sprawdzi się materac z pianką chłodzącą. Obłożnie chorzy powinni sięgnąć po materac medyczny z termoelastyczną pianką zapobiegającą powstawaniu odleżyn. Jakie rozwiązania oferuje wiodący na rynku producent materacy Hilding Anders?

Materace sprężynowe oraz piankowe o różnym stopniu twardości

Producent materacy Hilding Anders ma w swojej ofercie szereg produktów skierowanych do osób o różnych preferencjach oraz potrzebach. Materac piankowy Hilding Rock & Roll sprawdzi się zarówno u nastolatków, jak i osób dorosłych – także prowadzących bardzo aktywny tryb życia. Jest to materac dwustronny o dwóch różnych stopniach twardości. Gdy zmienią się nasze potrzeby np. wraz ze wzrostem wagi, wystarczy przewrócić materac na twardszą stronę, aby nadal stanowił on odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa.

Problemy z kręgosłupem dotyczą dużej grupy ludzi. Materac ortopedyczny to doskonały środek, który powinien towarzyszyć leczeniu oraz rehabilitacji chorób kręgosłupa. Możemy go stosować profilaktycznie. Twarde materace medyczne Hilding Fandango i Hilding Pasodoble zawdzięczają swoje właściwości warstwom z sizalu (włókna agawy) oraz z włókien filcu i kokosu połączonych lateksem. Wspierają one kręgosłup na całej jego długości. Mięśnie mogą natomiast odpocząć.

7 stref twardości gwarancją komfortu podczas snu

Materace marki Hilding, które znajdziemy m.in. w sklepie internetowym: https://sleepinghouse.pl/134-materace-90×200, podzielone są na 7 stref twardości. Dzięki temu nasze ciało ma odpowiednie wsparcie w każdym punkcie – także w okolicy pośladek oraz ramion, gdzie miejsce ma największy nacisk. Właściwości te możemy wspierać przy pomocy regulowanych stelaży do łóżka. Marka Hilding Anders produkuje stylowe oraz wygodne łóżka kontynentalne. Możemy zaprojektować je według własnych potrzeb. Odpowiednia wysokość łóżka ułatwia kładzenie się oraz wstawanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych skarżących się na ból kręgosłupa oraz stawów utrudniający poruszanie się. Seniorzy potrzebują jednocześnie odpowiednio sprężystego materaca tj. Hilding Makarena, który ułatwi im obracanie się na łóżku.

Materace piankowe – właściwości chłodzące oraz grzejące (idealne na ból różnego pochodzenia)

Przyczyną bólu w nocy może być reumatyzm lub odleżyny. W tym przypadku idealnie sprawdzą się materace medyczne z termoelastyczną pianką Visco tj. Hilding Rumba lub Hilding Salsa. Pod wpływem temperatury ciała pianka dostosowuje się do jego kształtów i otula przyjemnie do snu. Następuje zmniejszenie napięcia mięśni. Miejsce ma ich dogłębna regeneracja. Pianka Visco posiada właściwości grzejące. Doskonale sprawdzi się ona przy dolegliwościach tj. reumatyzm czy słabe krążenie (zwłaszcza w zimie).

Zbyt duży i intensywny wysiłek fizyczny w ciągu dnia może spowodować ból mięśni, z którym trudno zasnąć. Pomóc mogą zimne okłady. Ból można także zniwelować zasypiając na materacu z pianką chłodzącą. Materac Hilding Conga z pianką chłodzącą FloFom niweluje napięcie oraz ból w okolicach ramion. Z kolei w materacu Hilding Boogie pianka chłodząca rozprzestrzenia się na całej jego długości. To nie tylko idealny materac na lato, ale także doskonały sposób, aby zniwelować ból powstały na skutek zbyt dużej aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Jak widać producent materacy Hilding Anders, kieruje swoje produkty do szerokiego grona odbiorców. Jeśli mamy wątpliwości, jaki materac będzie dla nas najlepszy, warto skorzystać z podpowiedzi specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.