Loading...
Kręgosłup

Ból promieniujący nóg

Pytanie:
Moje półtoraroczne z górą perypetie z bólem promieniującym do lewej nogi i jego bezskutecznym leczeniu opisałem na forum dyskusyjnym. Dzięki życzliwości pani doktor, zrobiono mi wczoraj TK. Wynik:
“Badanie HCT jednofazowe, obejmujące warstwami spirali przestrzenie L4/L5 i L5/S1; stwierdzono w kanale kręgowym obszar, który poprzez poszerzony otwór międzykręgowy po str. lewej wychodzi do przestrzeni przykręgosłupowej; śr. gęst. porównywalna do gęstości struktur wewnątrzkanałowych, płaszczyzna zatarta. Opisywana zmiana modeluje poprzez ucisk trzon kręgu L5 z zagęszczeniem utkania kostnego bez cech naciekania oraz niszczy nasadę łuku L5 i najprawdopodobniej wyrostek stawowy. Wskazane badanie NMR”.
Jestem zszokowany i nie wiem, co robić; najbliższy termin do neurologa w klinice to kwiecień. Czy można prosić o jakiś komentarza?
Pozdrawiam

Odpowiedź:
Skierowanie do szpitala może dać każdy lekarz. Nie ma znaczenia, kto je wypisze – czy lekarz rodzinny, czy np. lekarz prowadzący prywatną praktykę lekarska w trakcie prywatnej wizyty. Ważny jest powód wypisania skierowania. Proponuję jak najszybciej zgłosić się do lekarza celem otrzymania skierowania do szpitala. Uważam, że w takiej sytuacji kwalifikuje się Pan do dalszej diagnostyki i leczenia w systemie lecznictwa zamkniętego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.