Loading...
Kręgosłup

Ból przy lordozie szyjnej

Pytanie:
Przed kilku laty zdjęcie Rtg wykazało u mnie lordozę szyjną. W październiku ub. roku przeszłam cykl masaży oraz 20 wyciągów (pętla), a już w początku grudnia wróciło silne drętwienie rąk wraz z piekącym, przeszywającym bólem, zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Nie wiem, jak sobie pomoc? Gdzie mogę znaleźć rzeczywiście prawdziwą pomoc?
Zaznaczam, że od lat śpię na specjalnych ortopedycznych poduszkach i twardym materacu, ale jak widać, to nie wystarcza…

Odpowiedź:
Prawidłowy kręgosłup człowieka posiada cztery wygięcia, zwane krzywiznami: są to w zależności od kierunku wygięcia odpowiednio: lordoza szyjna (wygięcie odcinka szyjnego do przodu), kyfoza piersiowa, lordoza lędżwiowa i kyfoza krzyżowa. Lordoza szyjna jest więc fizjologią i normą. Patologiczne natomiast jest zniesienie lordozy szyjnej bądż też nadmierna lordoza.
Przyczyna Pani dolegliwości najprawdopodobniej leży w odcinku szyjnym kręgosłupa, ale bynajmniej nie jest nią sam fakt posiadania lordozy. Dokładne badanie lekarskie powinno umożliwić postawienie rozpoznania co do przyczyny Pani dolegliwości. Proponuję skorzystać z wizyty u lekarza ortopedii lub lekarza rehabilitacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.