Loading...
Uroda

Botoks – kontrowersyjny sposób na zmarszczki

Starsza kobieta po zabiegu botoksem

Kobiety mają swoje ulubione sposoby dbania o skórę i wiadomo to już od dawna. To właśnie dlatego spędzają one tak wiele czasu w drogeriach, aptekach i gabinetach medycyny estetycznej. Jak w końcu uda im się znaleźć jakiś sposób na zachowanie młodego wyglądu to trzymają się tego przez lata. Nie ma nic złego w tym, że decydujemy się na coś konkretnego – to nasz wybór i nikt nie powinien go kwestionować. W praktyce jednak cały czas możemy spotkać się z tym, że kobiety są krytykowane za niektóre swoje decyzje. Dlaczego? Ponieważ ktoś robi to inaczej i jemu z kolei wydaje się, że to jego metoda jest najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza.

Nawet jeżeli nie rozumiemy tego, że ktoś woli inny sposób dbania o skórę – wykażmy się taktem i wyrozumiałością. Ludzie mogą wyglądać tak, jak im to odpowiada i nie zasługują na krytykę nawet wtedy, gdy decydują się całkowicie zrezygnować z pielęgnacji. Naturalne starzenie się również może być piękne i nie ma znaczenia to, że my się sobie takie nie podobamy. Kobiety zwykle nie są aż tak krytyczne w stosunku do wybieranych kremów czy masaży – zupełnie inaczej traktują jednak botoks. Dlaczego? Ponieważ w opinii niektórych pań jest to już zbyt duża ingerencja w wygląd.

Efekt wygładzenia czy maska?

Wstrzyknięcie sobie botoksu w twarz jest wykorzystywane do tego, aby zlikwidować zmarszczki i nie jest to wcale nowe rozwiązanie – a mimo to my dalej się do tego nie przyzwyczailiśmy. Jest to zabieg drogi i nietrwały, bo efekty są widoczne tylko przez kilka miesięcy – ale mimo to jest to bardzo wygodne i chętnie wybierane rozwiązanie. Dlaczego więc niektóre kobiety tak tego nie lubią? Ponieważ w ich opinii botoks nadaje naszej twarzy nienaturalnego wyglądu – wyglądu maski. Nie wiedzą one jednak o tym, że taka sytuacja może mieć miejsce tylko wtedy, gdy korzystamy z usług słabego gabinetu medycyny estetycznej. Jeżeli robimy to w bardziej profesjonalnym miejscu to w ogóle nie widać, że w jakikolwiek sposób ingerowałyśmy w swój wygląd.

Pozwólmy ludziom o sobie decydować

Już od jakiegoś czasu publiczna krytyka wyglądu innych ludzi stała się codziennością – a nie powinno tak być. Nawet jeżeli osoba popularna zdecydowała się na wykonanie botoksu i przez chwilę wygląda trochę dziwnie – w dalszym ciągu nie jest to powód do komentowania jej twarzy w negatywny sposób. Musimy w końcu nauczyć się, że wszystko jest dla ludzi – po to właśnie wprowadzono na rynek botoks, aby niektóre kobiety mogły z jego pomocą pozbyć się kompleksów. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.