Loading...
Jedzenie

Catering dietetyczny – idealne rozwiązania dla osób zapracowanych

Zdrowe jedzenie z cateringu dietetycznego dla osób zapracowanych

Kto w Warszawie ma czas na samodzielne gotowanie swoich posiłków? Tymczasem każdy z nas zapewne zdaje sobie sprawę, że to, co gotujemy od zera z własnoręcznie dobranych składników ma największą wartość dla naszego organizmu. Jeśli pomiędzy domem a pracą nie mamy czasu na kulinarne obowiązki, warto przemyśleć zamówienie cateringu dietetycznego.

Jakie błędy żywieniowe najczęściej popełniają osoby zapracowane?

Pomijanie śniadania, obiad w barze typu fast food lub danie gotowe wrzucone do mikrofalówki, w przerwie słodki batonik i kawa, a na kolację kolejna mrożonka lub przekąski przegryzane przed telewizorem – brzmi znajomo? To jeden z popularniejszych schematów odżywiania, jaki stosuje większość zapracowanych mieszkańców Warszawy. Jemy nieregularnie, nie dbamy o to, co trafia na nasz talerz, podjadamy pomiędzy posiłkami i nie przejmujemy się tym, ile cukru jest w batoniku, a ile soli w ulubionych chipsach. Tymczasem zdrowa dieta to całkowite przeciwieństwo tych przyzwyczajeń. Powinniśmy jeść potrawy i produkty jak najbardziej podstawowe w swojej formie, czyli niskoprzetworzone. Istotne jest także pokrywanie dziennego zapotrzebowania organizmu na wszystkie składniki odżywcze, jedzenie o stałych porach oraz przestrzeganie wymaganej liczby kalorii. Jak zadbać o to wszystko, kiedy zwyczajnie brakuje nam czasu?

Catering dietetyczny rozwiązaniem dla zapracowanych

Duża ilość obowiązków dnia codziennego nie musi być wymówką. Catering dietetyczny w Warszawie pozwala zadbać o zdrową, dobrze zbilansowaną, a przy tym smaczną dietę. Plany żywieniowe komponują dietetycy w oparciu o indywidualne potrzeby organizmu, a posiłki przygotowywane są każdego dnia ze świeżych składników przez kucharzy, którzy naprawdę znają się na swojej pracy. Efektem tych starań są smaczne posiłki, których spożywanie pozwala zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie. Najważniejszą zaletą z perspektywy osób cierpiących na chroniczny brak czasu będzie natomiast fakt, iż po zamówieniu cateringu na każdy dzień, wszystkie obowiązki związane z przygotowaniem posiłków przejmie ktoś inny. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy kilka dodatkowych chwil dla siebie, nie godząc się na kompromisy w kwestiach odżywiania.

Dieta pudełkowa pozwoli również stracić na wadze

Zdrowe odżywianie to jeden aspekt rozważań na temat codziennej diety, utrata zbędnych kilogramów to już nieco inne zagadnienie. Z cateringiem dietetycznym w formie diety pudełkowej można połączyć jednak dietę odchudzającą z dietą, która nie pozwoli nam odczuwać głodu i która po prostu dobrze smakuje. Zamawiając taki program żywieniowy, wybieramy interesujący nas jadłospis, ilość posiłków i kaloryczność. Wystarczy obniżyć dzienną podaż kalorii o 100 czy 200 kcal w porównaniu do wyliczonego zapotrzebowania organizmu na energię, aby stosunkowo szybko zacząć tracić zbędne kilogramy – powoli, stopniowo, sukcesywnie i bez efektu jojo. Na taki rezultat składa się nie tylko deficyt kaloryczny, ale również poprawa jakości diety, regularne spożywanie posiłków i unikanie podjadania. Jedząc o stałych porach usprawniamy metabolizm, a niskoprzetworzona żywność dostarcza naszemu organizmowi cennych składników odżywczych, dzięki którym zwyczajnie lepiej funkcjonujemy.

Catering dietetyczny idealny dla osób na diecie eliminacyjnej

Zdrowe i wolne od kulinarnej monotonii odżywianie staje się szczególnie trudne wtedy, kiedy wybieramy dietę eliminacyjną, na przykład wegańską. Z jadłospisu wykreślamy w tym przypadku nie tylko mięso, ryby, jajka czy mleko, ale także wszelkie produkty pochodne, na przykład miód czy masło. To znacząco ogranicza nasze możliwości komponowania ciekawych i różnorodnych posiłków w perspektywie tygodnia czy miesiąca, zwłaszcza jeśli nie mamy dostępu do świeżych warzyw i owoców. W takiej sytuacji warto przynajmniej przetestować catering dietetyczny w wersji wegańskiej, aby przekonać się, jak wiele różnych potraw da się stworzyć bez składników pochodzenia zwierzęcego – diety pudełkowe zawierają bowiem dania inspirowane kuchniami całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.