Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Charakterystyka serwet chirurgicznych

serweta chirurgiczna na stole operacyjnym

Serwety chirurgiczne stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdej sali operacyjnej. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat poszczególnych aspektów, które są związane z tymi produktami.

Wygląd

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane modele serwet chirurgicznych. Różnią się one względem siebie możliwościami zastosowania, ale także kolorem oraz wielkością. Serwety sterylne najczęściej występują w takich barwach jak zielony lub niebieski. Oprócz tego mogą również mieć różną wielkość, która powinna być dostosowana do rodzaju wykonywanego zabiegu, a także wielkości operowanego pola. Ma to bardzo duże znaczenie na komfort pracy odczuwany przez operującą osobę, dlatego warto zadbać o odpowiedni dobór serwet chirurgicznych.

Zabezpieczenie

Chusty chirurgiczne to produkty, które powinny być również w odpowiedni sposób zabezpieczone w celu zwiększenia ich trwałości. Obłożenia chirurgiczne najczęściej impregnuje się lub zabezpiecza warstwą folii. Najczęściej występuje ona w postaci tworzywa sztucznego, takiego jak na przykład polietylen. Dzięki zastosowaniu dodatkowej impregnacji możliwe jest wzmocnienie operowanych obszarów, co ma bardzo duże znaczenie w całym procesie. Oprócz tego pewne miejsca są lepiej chronione przed działaniem różnych płynów, na przykład płynów ustrojowych.

Rodzaj materiału

Serweta chirurgiczna to produkt, który może być tworzony z dość zróżnicowanych rodzajów materiałów. Jest to związane w dużej mierze z jego funkcjonalnością. Wśród najczęściej wykorzystywanych materiałów do tworzenia tego rodzaju produktów można wymienić zarówno włókninę polipropylenową, jak i włókninę celulozową. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Serwety stworzone z włókniny polipropylenowej są dość sztywne, a także mało odporne na proces rozciągania. Natomiast serwety wykonane z włókniny celulozowej są ekologiczne i można je uznać za dość chłonne, dlatego są wykorzystywane podczas wielu zabiegów.

Kształt produktów

Serwety chirurgiczne różnią się między sobą także kształtem. Wśród podstawowych rodzajów tych produktów można w szczególności wyróżnić jednolite serwety chirurgiczne. Są one używane na przykład do przecierania pola operacyjnego i nie muszą mieć specjalnego kształtu. Dodatkowo jednolite serwety są stosunkowo proste do używania i charakteryzują się dość wygodną aplikacją. Stanowią one element obowiązkowy na każdej sali operacyjnej, ponieważ są wyjątkowo uniwersalne. Oprócz tego dzięki nim możliwe jest bardzo dokładne obłożenie operowanego człowieka, co jest przydatne podczas różnych zabiegów.

Dodatkowe funkcje

Serwety chirurgiczne mogą być wyposażone również w funkcje dodatkowe. Wśród często wykorzystywanych produktów można wymienić obłożenia chirurgiczne z okienkami lub otworami. Dzięki nim widoczne jest jedynie niezbędne pole operacyjne, co ułatwia pracę chirurgowi. Bardzo szeroki wybór serwet chirurgicznych dostępny jest w przedsiębiorstwie CMS Polska. Oferta dostępna jest na stronie internetowej hurtowni medycznej CMS Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.