Loading...
Uroda

Chirurgia laserowa – mały zabieg, duża zmiana

okulary na zeszycie

Postęp medycyny sprawił, że wiele codziennych dolegliwości można wyeliminować w bezpieczny i bezbolesny sposób. Chirurgia laserowa w okulistyce jest przykładem tego, jak technologia wspiera ludzkie zdrowie. Korekta wzroku to szansa na przywrócenie komfortu widzenia pacjentom o dużych wadach, które utrudniają życie zawodowe i społeczne.

Życie bez kompromisów

Istnieje wiele sytuacji, w których noszenie okularów i soczewek okazuje się kłopotliwe. Rezygnowanie z pływania, uprawiania sportów ekstremalnych i dyskomfort związany z zaparowanymi szkłami to doświadczenia dobrze znane osobom o dużej wadzie wzroku. Chirurgia laserowa pozwala pozbyć się dotychczasowych ograniczeń. Po korekcie problemów z oczami, niedogodności związane z użytkowaniem soczewek i okularów pozostaną jedynie wspomnieniem.

okulary

Chirurgia laserowa – ograniczenia i przeciwskazania

Nie wszyscy pacjenci mogą zostać zakwalifikowani do zabiegu. Okulista po przeprowadzeniu szeregu badań diagnozujących może stwierdzić, że istnieją przeciwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie korekty wzroku tą metodą. Chirurgia laserowa nie będzie mieć zastosowania u chorych, którzy cierpią na jaskrę, zespół suchego oka, stożek rogówki oraz niektóre choroby degeneracyjne siatkówki.

Medycyna proponuje alternatywne rozwiązania

Powiększa się grupa pacjentów, u których wykluczona jest chirurgia laserowa. Mieszkańcy wielu miast mogą skorzystać z innych metod leczenia refrakcyjnych wad wzroku. Osoby niekwalikowane do zabiegów laserowych mogą liczyć na operacyjne rozwiązanie swoich problemów. Referencyjna wymiana soczewki jest metodą, która pozwala przywrócić pełną sprawność oczu u ludzi o dużych wadach wzroku.

Bezpiecznie i bezboleśnie

Chirurgiczna korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym. Podobne operacje wykonuje się od kilkudziesięciu lat. Dzięki rozwojowi medycyny oraz wykształconemu personelowi lekarzy powikłania związane z leczeniem są bardzo rzadkie i ustępują po konsultacji ze specjalistą. Operacja wymiany soczewek jest wykonywana przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, dlatego pacjent czuje bólu podczas zabiegu. Podczas trwającej kilkanaście minut operacji wykonuje się jedynie mikro nacięcie, co skraca okres rekonwalescencji do tygodnia.

Nie tylko chirurgia laserowa

Wrocławskie Centrum Okulistyczne od 20 lat podejmuje działania mające na celu zapewnienie pacjentom nowoczesnej opieki okulistycznej w zakresie profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia zachowawczego i operacyjnego. Wykonuje się tutaj zabiegi laserowej oraz chirurgicznej korekcji wad wzroku. Domeną ośrodka jest także operacyjne leczenie innych dolegliwości okulistycznych takich jak zaćma i jaskra. Pracownicy Wrocławskiego Centrum Okulistycznego to wysoko wykwalifikowany personel medyczny, którego kompetencje potwierdzają międzynarodowe staże oraz udział w licznych konferencjach okulistycznych. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby dowiedzieć się jak chirurgia laserowa może odmienić sprawność twojego wzorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.