Loading...
Uroda

Co oznacza lilia w tatuażu?

napisz co widać na tym zdjęciu nie używając określenia "na tym zdjęciu widać" po prostu opisz co tam jest, ma to np wyglądać tak " tatuaż obrączek na dłoniach mężczyzny prezentuje się perfekcyjnie. mężczyzna nie posiada innych tatuaży.." wzoruj się na podanym tobie przykładzie. Niech ten opis ma maksymalnie 2 zdania

Lilia od niepamiętnych czasów symbolizuje królewskość, chwałę i majestat. Ze względu na kulturę znaczenia te nieco się różnią. Według greckiej i rzymskiej mitologii, lilia poświęcona była Herze – historia opowiada, że powstała z jej mleka. W starożytnym Rzymie lilia oznaczała nadzieję. Według chrześcijan lilia jest symbolem Maryi, która miała czyste i serce i duszę. Kwiat lilii utożsamiany jest z miłością, uczuciem, ciepłem. Jest też świetnym symbolem kobiecości. Lilia na Podhalu występuje również jako ludowy motyw dekoracyjny. Stanowi także wzór heraldyczny.

Pomysł na tatuaż – lilia

Lilia to bardzo zjawiskowa roślina z pięknymi, ozdobnymi płatkami i fantastycznym, przyjemnym zapachem.

Kwiat lilii z pewnością będzie świetnym pomysłem na tatuaż, w szczególności dla kobiet.

Roślina ta występuje w wielu kolorach i kształtach:

  • biały,
  • różowy,
  • czerwony,
  • fioletowy,
  • żółty,
  • kremowy,
  • pomarańczowy.

Możemy także spotkać odmiany różnobarwne. Oczywiście może nas także ponieść fantazja i kwiat może być w naszym ulubionym kolorze lub kolorach. Możemy dodać do niego przeróżne motywy. Ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia.

Lilia tatuaż: Znaczenie

Lilia jest pięknym, egzotycznym kwiatem rozpoznawalnym na całym świecie. Dla wielu ludzi tatuaż musi mieć znaczenie. Według większości powinien odzwierciedlać nasz charakter, niejednokrotnie przypominać o ważnym wydarzeniu, które miało miejsce w naszym życiu.  

Często wybieranym wzorem jest lilia w kolorze białym. Jest ona symbolem czystości i niewinności. Żółtą lilię zazwyczaj tatuują sobie osoby pełne energii i pozytywnego nastawienia do życia. Różowa lilia symbolizuje młodość i radość. Ciemno różowa, czerwona symbolizuje miłość, namiętność i romantyzm. 

Niekiedy lilia oznacza także stratę bliskich. Kwiaty te pojawiają się w projektach, które upamiętniają bliskie nam osoby lub wydarzenia.

Tatuaż lilii u mężczyzn

Pomarańczowa lilia jako tatuaż u mężczyzn
Źródło: tarren_malham_artist

Lilia od razu kojarzy nam się z tatuażem zarezerwowanym wyłącznie dla kobiet. Nic bardziej mylnego! Wielu mężczyzn także dumnie nosi ten wzór. Najczęściej wybierają lilię królewską, która symbolizuje wyższość nad innymi. Tutaj też dużą rolę odgrywa odpowiednio dobrany kolor.
Na przykład:

  • Lilie z ciemnymi płatkami oznaczają mocny i niezłomny charakter, samodzielność w życiu i w podejmowaniu decyzji.
  • Lilie pomarańczowe (tzw. tygrysie) – niezależność, kreatywność i oryginalne myślenie.
  • Lilie żółte oznaczają dumę.

Dla mężczyzn bardzo popularny stał się wzór łączenia kwiatu lilii i mieczy. Oznacza on męskość, oddanie zasadom, przyjaźni i ideałom.

Jak widać o znaczeniu tatuażu lilii można by pisać wiele. Różni się ono jednak pod względem kulturowym. Wiele osób na pewno ma także swoje zdanie na ten temat i dla nich lilia oznaczać może zupełnie coś innego.

Ale czy tatuaż powinien mieć znaczenie?

To jest temat dość sporny. Niektórzy uważają, że tatuaż koniecznie musi coś oznaczać. Inni zaś uważają, że ma być jedynie ozdobą ciała. Plusem wykonania tatuażu, który ma dla nas duże znaczenie jest na pewno to, że nam się nie znudzi. Będzie przypominał o danym wydarzeniu czy osobie w naszym życiu. Tatuaż który będzie jedynie ozdobą może przestać nam się podobać. A jak wiemy tatuaże robimy na całe życie.
Jednak każdy z nas jest inny, dla każdego tatuaż oznacza coś innego i właśnie to jest w nich piękne.

Poniżej prezentujemy wzory tatuaży lilii, które mamy nadzieję Was zainspirują!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.