Loading...
Uroda

Co oznacza tatuaż diament?

Projektowanie tatuazy diamentów

Tatuaże stają się coraz popularniejszą metodą ozdabiania ciała. Wizerunek osób wytatuowanych jako „kryminalistów” dawno odszedł w niepamięć, a nowe studia tatuażu wyrastają jak grzyby po deszczu. Tatuują się osoby w każdym wieku – na przeszkodzie stoi jedynie wyobraźnia (oraz finanse – nie da się ukryć, że ceny tatuaży nadal są dość wysokie).

Tatuaż diament – co oznacza?

Pomimo że dość powszechne jest założenie, że dany tatuaż powinien mieć konkretne znaczenie dla posiadacza, coraz częściej traktuje się go jedynie jako estetyczną ozdobę, bez głębszego sensu. Każda z tych dwóch opcji jest tak samo dobra – nie ma przecież tylko jednej, „słusznej” reguły ozdabiania ciała tatuażem. 

Tatuaże symboliczne, w tym tatuaż diament wzór

tatuaż diament za uchem

Źródło: xi.zao.sign

Skupiając się na symbolice, można wymienić kilka najczęściej wybieranych wzorów: 

  • tatuaże ptaki,
  • tatuaże dmuchawce, 
  • tatuaże motyle,
  • tatuaże diamenty,
  • tatuaże róże,
  • tatuaże wilki,
  • tatuaże czaszki.

Na pewno każdy kojarzy przykłady takich tatuaży. Są to symbole, które poza walorami estetycznymi często niosą ze sobą ważny dla posiadacza przekaz. Tatuaż motyl symbolizuje piękno i wolność, tatuaż wilk lojalność i zaufanie, a tatuaż róża miłość i piękno. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać danemu symbolowi własne, niepowtarzalne znaczenie, na przykład poprzez modyfikacje konkretnego wzoru, bądź zastosowanie niestandardowych kolorów. 

Znaczenie tatuażu diamentu

tatuaż diament na ręce

Źródło: tattoocolorful

Jednym z popularniejszych wzorów wybieranych przez kobiety (ale nie tylko!) jest tatuaż diament. Nazwa tatuaż „diament” pochodzi od starogreckiego słowa „adamas” (łac. diamentum), co oznacza „niepokonany, niezniszczalny” i nawiązuje do wyjątkowej wytrzymałości tych minerałów, gdyż diament jest najtwardszą substancją występującą w przyrodzie.

Poza tym umiejętnie oszlifowane diamenty są również bardzo przyjemne dla oka – posiadają połysk, który czyni je jeszcze bardziej niezwykłymi. Diamenty od lat są również symbolem miłości – w wielu kulturach podarowanie wybrance diamentów wiązało się z manifestacją uczucia. Aż do dziś wybierając pierścionki zaręczynowe, bądź obrączki, często stawia się właśnie na diamenty. Kamień ten symbolizuje też luksus i bogactwo, co ma związek z wysokimi cenami tych minerałów. Nic dziwnego, że tatuaż diamencik jest tak często wybierany przez wiele osób. Tatuaż diament łączy ze sobą siłę, wytrwałość z delikatnym i subtelnym pięknem oraz miłością. 

tatuaż diament na karku

Źródło: rostam.tattoo

Jaki wzór wybrać? Czy tatuaż diament do dobry wybór?

Gdy już zdecydowaliśmy się na konkretny symbol, nasuwa się kolejny problem – sposób, w jaki chcemy przedstawić wzór. Może to być oczywiście zwykły, podręcznikowy kształt i kolor, ale równie dobrze można dać upust wyobraźni, tworząc piękne, niestandardowe kompozycje. Na przykład wybierając wzór tatuażu diamentu, możemy zmienić jego barwy i zamiast standardowego błękitno-srebrnego, wypełnić go żywymi kolorami tęczy. Decydując się na konkretną formę, należy wziąć pod uwagę głównie wielkość i położenie na ciele – na przykład w mniejszych tatuażach ciężko będzie zawrzeć dużą ilość szczegółów. Na szczęście w takich przypadkach na pomoc przychodzi nam tatuator. Dobremu fachowcowi wystarczy tylko ogólnikowy zarys naszego wymarzonego tatuażu, a sam na tej podstawie stworzy dla nas idealny, autorski wzór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.