Loading...
Uroda

Co stosować na poparzenia?

Kobieta leży na plazy na ręczniku i się opala

Poparzenia nie należą do przyjemnych i miłych zdarzeń. To uszkodzenia skóry, które powstają pod wpływem wysokiej temperatury. Co stosować w wypadku takich zdarzeń? Sprawdź, co możesz stosować na poparzenia.

Poprarzenia – jak sobie z nimi radzić?

Medycyna wyróżnia różne rodzaje oparzeń. Do najczęstszych należą oparzenia powstałe w wyniku zetknięcia skóry z wrzątkiem bądź olejem. Są również różnego rodzaju oparzenia chemiczne powstające chociażby w wyniku kontaktu skóry z ługiem. W okresie letnim bardzo często zdarzają się oparzenia w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Urazy związane z oparzeniem należą do najtrudniejszych w leczeniu i czasem wymagają długiej hospitalizacji.

Opatrunki hydrożelowe składają się przede wszystkim z wody. Producenci zapewniają, że mogą być stosowane bezpośrednio na oparzenie, co przyniesie natychmiastową ulgę w cierpieniu. Opatrunki hydrożelowe dają Ci różnego rodzaju korzyści. Oprócz wspomnianej wcześniej ulgi, chłodzą skórę oraz zabezpieczają poparzenie przed zanieczyszczeniem. Dzięki temu skóra może się regenerować i leczyć.

Plastry hydrożelowe

Sklep internetowy czarmed.pl oferuje różnego rodzaju opatrunki hydrożelowe. Należą do nich także plastry hydrożelowe. Możesz używać ich nie tylko w przypadku poparzeń. Jeśli masz odleżyny, rany bądź inne uszkodzenia skóry, to plastry hydrożelowe będą najlepszą opcją na leczenie.

Opatrunek hydrożelowy na oparzenia jest doskonałym rozwiązaniem do leczenia ran. Dzięki użyciu specjalnej technologii nawilżona rana goi się zdecydowanie szybciej niż w innym przypadku. Dzięki opatrunkom hydrożelowym następuje zmniejszone odwodnienie komórek, a to gwarantuje ich wolniejsze obumieranie.

Opatrunek hydrożelowy to technologia używana przez kilkadziesiąt lat. Po pierwsze, opatrunki hydrożelowe mogą wchłaniać wysięk z rany; ilość wody wchłoniętej przez hydrożel jest tysiące razy większa od jego suchej masy. Ponadto właściwości hydrożeli w postaci płynów pomagają również w utrzymaniu wilgotnego środowiska podczas gojenia się ran, co jest szczególnie ważne przy leczeniu ran suchych.

Po drugie, opatrunki hydrożelowe można dostosować do dowolnego kształtu w zależności od stanu rany. Po trzecie, opatrunki hydrożelowe mogą przylegać do ran bez adhezji, a także zmniejszać temperaturę i ból rany. Są również przezroczyste, co pozwala na obserwację rany. Badania nad opatrunkami hydrożelowymi na oparzenia przeżywają boom na całym świecie i dokonano wielu osiągnięć.

W sklepie internetowym czarmed.pl znajdziesz szereg opatrunków hydrożelowych. W tym miejscu kupisz plastry hydrożelowe, opatrunki hydrożelowe i inne produkty, które pomogą Ci leczyć oparzenia różnego stopnia. W razie wątpliwości możesz spokojnie skontaktować się z pracownikami sklepu czarmed.pl, by dobrać produkt odpowiadający Twoim potrzebom. Pamiętaj, że w sklepie czarmed.pl znajdziesz najlepsze produkty w bardzo konkurencyjnych cenach. Dodatkowo możesz być pewien, że oprócz opatrunków hydrożelowych dostaniesz inne produkty, które mogą Ci się przydać w procesie leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.