Loading...
Uroda

Co symbolizują tatuaże indiańskie?

Kobieta o ciemnych włosach, ubrana w bikini, relaksuje się oparta o palmę wśród bujnej zieleni. Ma na ramieniu tatuaż w formie geometrycznych wzorów

Tatuaże cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Bez względu na to, czy jest to mały, subtelny symbol, umieszczony na wybranym fragmencie ciała, czy też tatuowana jest większa jego powierzchnia, bez wątpienia stanowią niebywałą ozdobę i przykuwają uwagę.

Jaki wzór tatuażu wybrać? Czy tatuaże indiańskie to odpowiednia opcja?

Wybór tatuażu to kwestia głębokiego przemyślenia – wszak wzór ten pozostanie do końca życia, a ewentualne usunięcie go jest dość kosztowne i bolesne.

Studia wykonujące tego rodzaju usługi mają do zaproponowania szeroki wachlarz wzorów i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Sporym powodzeniem cieszą się indiańskie symbole, ponieważ umieszczając taki wzór na ciele, mamy coś do przekazania światu, a indiańskie tatuaże z pewnością taki przekaz niosą.

Znaczenie indiańskiego tatuażu

Dawniej, indiańskie symbole służyły głównie do identyfikacji członków plemienia. Przedstawiały pozycję społeczną, a także manifestowały siłę, zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Wykonywane były zaostrzonymi końcami kości, a za tusz służyły rośliny. Głównym motywem tatuażu Indianina było zwykle zwierzę, wybierane na podstawie cech charakteru osoby tatuowanej.

Wzory tatuaży indiańskich

Wśród wielu symboli, najciekawszymi i mającymi szczególne znaczenie były tatuaże przedstawiające:

  • łapacz snów – miał za zadanie wyłapanie złych snów i sprowadzenie na osobę noszącą go samych dobrych,

Indiański tatuaż na ręcze łapacz snów

adi_inc

  • wilk – symbolizował odwagę, lojalność, przywództwo i niebezpieczeństwo,
  • orzeł – symbol burzy, niewiarygodnej siły i odwagi,
  • niedźwiedź – nieustraszoność i gniew,
  • motyl – symbolizował transformację,
  • pióroznaczenie pióra jest dość dramatyczne, bowiem tatuaż indiański w tym kształcie oznaczał upadek wroga, jeśli występowało ono z kropką, oznaczało jego śmierć, jeśli zaś było złamane, oznaczało rany, jakie zostały zadane przeciwnikowi.

Tatuaż pióro jako wzór tatuaży indian

bo_mademoiselle

Co oznacza tatuaż Indianin?

W dzisiejszych czasach, poza oczywiście potomkami Indian, którzy wykonują tatuaż na pamiątkę swego pochodzenia, tatuaż Indianina kojarzy się z magią, mistyką i uduchowieniem.

Kobiety, które chcą uzewnętrznić swoje cechy, mogą wybrać tatuaż Indianki, ponieważ można zinterpretować go jako symbol związku z naturą, potężnej mocy, jaką odznaczały się indiańskie kobiety oraz wolności, gdyż nie wszystkie miały pozwolenie na jego wykonanie.

Dużą popularnością wśród przedstawicielek płci żeńskiej cieszy się tatuaż Indianki z wilkiem. Oznacza on przede wszystkim niezależność, jak również silny charakter.

Indiańskie wzory tatuaży to niewątpliwie najbardziej tajemnicze dzieła, wykonane na skórze. Na ich wykonanie zwykle decydują się osoby śmiałe, chcące uwidocznić swoje mocne cechy, dlatego też studia tatuaży posiadają bogatą ofertę tego typu symboli.

Indiański tatuaz wilk symbolizujący odwagę

Indiański tatuaż pióro

Indiański tatuaż orzeł

wolftattoooo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.