Loading...
Uroda

Co to jest mezoterapia igłowa i dlaczego cieszy się takim dużym zainteresowaniem?

Kobieta po zabiegu mezoterapii igłowej

Artykuł partnera.

Spróbujmy przybliżyć tematykę zabiegu, jakim jest mezoterapia igłowa zabieg ten polega na podawaniu składników aktywnych do skóry za pomocą płytkiego wstrzykiwania ich cienką igłą w odpowiednich odstępach. Stosując ten zabieg na skórze twarzy, wspomagamy funkcjonowanie skóry a co najważniejsze poprawiamy jej jakość oraz nawilżamy i odżywiamy niezbędnymi składnikami.

Niektóre osoby twierdzą, że za pomocą mezoterapii igłowej zmienia się kształt twarzy, jest to oczywiście mit, albowiem podczas zabiegu nie stosuje się żadnych wypełniaczy, a jedynie preparaty lecznicze które zawierają w sobie witaminy, mikroelementy, kwasy nukleinowe przycinek bursztynian sodu oraz tak ważny dla naszego ciała kolagen. Wszystkie składniki wstrzykiwane w skórę twarzy pod wpływem mezoterapii igłowej, to naturalne składniki odżywcze.

Efekty jakie można uzyskać podczas zabiegu mezoterapii igłowej

Warto poddać się zabiegowi, jakim jest mezoterapia Kraków, dzięki temu zabiegowi uzyskujemy naprawdę wysokie efekty biorewitalizacyjne, mowa tutaj o poprawie nawilżenia, napięcia, gęstości oraz elastyczności skóry, a także spłyceniu i wypełnieniu już powstałych zmarszczek. Zabieg ten pomaga odmładzaniu, czy też przesuwaniu w czasie starzenia się skóry, im młodsza osoba tym efekty zabiegu mezoterapii są lepsze. W przypadku osób starszych, mogą one liczyć na odświeżenie oraz ogólne poprawienie kondycji skóry twarzy, a co za tym idzie podtrzymania efektów innych zabiegów odnowy biologicznej.

Jakie możemy wyróżnić metody mezoterapii igłowej?

Mówiąc o metodach mezoterapii igłowej, możemy tutaj wyróżnić kilka technik, do najpopularniejszych zalicza się technikę nappage, polega ona na bardzo płytkich wkłuciach, wręcz powierzchniowych po których nie pojawiają się żadne pęcherzyki. W przypadku tej metody preparat w igle podaje się co 2 do 4 mm.

Kolejną metodą mezoterapii igłowej jest tak zwana metoda punktowa, fachowo nazywa się ona metodą papule. Tutaj podawana jest o wiele większa ilość preparatu, odstępy są większe od 5 do 10 mm, a sam preparat podawany jest wzdłuż powstałej zmarszczki, po zakończonym zabiegu mogą pojawić się mniej lub bardziej widoczne grudki, ta metoda pozwala na uwalnianie się preparatu stopniowo i dłuższe działanie zabiegu estetycznego.

I jeszcze jedna technika mezoterapii igłowej – BAP, z angielskiego skrót oznacza Bio Aesthetic Poins, zabieg ten wykonuje się na twarzy bądź szyi, wykonując przy tym po 5 wkłuć na każdą stronę. Nie istnieje konieczność znieczulenia, a co najważniejsze ogranicza się powstawanie jakichkolwiek siniaków.

Jak wykonuje się zabieg mezoterapii igłowej?

Iniekcje, czyli wstrzyknięcia, wykonuje się za pomocą odpowiedniego pistoletu przeznaczonego do mezoterapii bądź ręcznie za pomocą strzykawki i igły. W obu przypadkach zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, za każdym razem ustalana jest indywidualna dawka preparatu, aby zabieg był dostosowany do wieku i kondycji skóry pacjenta. Zabieg mezoterapii powinien być wykonywany w odpowiednich odstępach czasowych, jest to kwestia indywidualna, w pełni uzależniona od wyjściowego stanu skóry oraz potrzeb nawilżenia i uelastycznienia skóry. Zabieg mezoterapii zawsze wykonywane jest za pomocą jednorazowych oraz sterylnych igieł, które zwykle mają długość od 4 do 13 mm, a ich grubość to zazwyczaj 27G, 30G oraz 32G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.