Loading...
Sport

Co to jest trenażer rowerowy?

Korzystanie z trenarzera rowerowego

Coraz większą popularnością cieszą się trenażery rowerowe, które są uwielbiane nie tylko przez rowerzystów, ale również przez miłośników zdrowego trybu życia. Z pomocą tego sprzętu będziesz mógł przez cały rok cieszyć się jazdą i szlifować swoją formę przed nastaniem sezonu rowerowego. Nie wiesz, czym jest trenażer? Zatem sprawdź to i przekonaj się, czy urządzenie jest dla Ciebie.

Czym jest trenażer rowerowy?

Jazda rowerem w sezonie jesienno-zimowym bywa dość kłopotliwa, a przede wszystkim mało wygodna. Na dodatek deszcz, śnieg, wiatr i niska temperatura skutecznie zniechęcają do wzmożonej aktywności na świeżym powietrzu. Wtedy z pomocą przychodzi trenażer rowerowy, który umożliwia przekształcenie Twojego roweru w stacjonarny sprzęt. Dzięki temu ciągle będziesz jeździć w tej samej pozycji – zupełnie jak w terenie. Poza tym nie musisz przyzwyczajać się do nowego siedziska i znowu dopasowywać kierownicę do swoich potrzeb.

Dlaczego warto korzystać z trenażera rowerowego?

Wśród najważniejszych zalet trenażera do roweru jest to, że nie musisz przerywać treningów na sezon jesienno-zimowy. Dzięki temu nareszcie nie będziesz musiał każdego roku od nowa pracować nad swoją wytrzymałością.

Ogromnym atutem jest także to, że treningi rowerowe wykonasz w domowym zaciszu, co znacznie uprzyjemni regularne wykonywanie ćwiczeń. W końcu nie będziesz musiał specjalnie szukać siłowni bądź jeździć na świeżym powietrzu podczas deszczu czy śniegu. Choć z czasem pozwoliłoby Ci to wypracować naprawdę dobrą odporność, to jednak trenażer rowerowy sprawi, że zadbasz o formę, a jednocześnie nie będziesz musiał borykać się z chorobami, spowodowanymi jazdą w nieodpowiednich warunkach.

Ważną zaletą trenażera rowerowego jest także możliwość wykonania precyzyjnych i intensywnych ćwiczeń. Do tego możesz regularnie sprawdzać swoje osiągnięcia, porównywać formę oraz kontrolować postępy.

Jakie są rodzaje trenażerów rowerowych?

Do dyspozycji masz różne konstrukcje trenażerów, które możesz z łatwością dopasować do poziomu swoich umiejętności, rodzaju roweru lub wolnego miejsca, jaki chcesz przeznaczyć na ten gadżet. Wśród najpopularniejszego rozwiązania dla amatorów są trenażery rolkowe bądź wersje na tylne koło. To bardzo uniwersalne akcesoria, a do tego są łatwe w montażu – można je położyć na dowolnej, płaskiej powierzchni. Zwróć też uwagę na stosunkowo niską cenę, co jest istotne dla osób, które dopiero chcą się przekonać, czy trenażery im odpowiadają. Wadą takich najprostszych sprzętów jest tylko to, że bardzo rzadko mają czujniki. Przez to nie możesz zbierać danych związanych z prędkością, odległością itp.

Jeśli szukasz bardziej zaawansowanego gadżetu, to zdecyduj się na trenażery rowerowe typu smart w wersji na tylne koło. W tym przypadku zamontowany jest czujnik prędkości, kadencji oraz miernik mocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.