Loading...
Włosy

Co to są treski i jak je zakładać?

Fryzjerka zakłada freski klientce w salonie fryzjerskim

Kto chociaż raz nie myślał o tym, że chciałby mieć gęste i zdrowe włosy? Długie kosmyki od dość dawna kojarzą się z pięknem i kobiecością, choć pożądane są też przez niejednego mężczyznę. Niestety, nie dla każdego natura i geny okazały się w tej kwestii wystarczająco szczodre.

Kiedy nawet wcierki i świadoma pielęgnacja nie dają oczekiwanego efektu, a bardzo zależy nam na imponującej fryzurze z większą ilością włosów i o bardziej imponującej objętości, to w takiej sytuacji naprzeciw z pomocą przychodzą treski. Ponadto, są one też bardzo skuteczną metodą na ukrycie często wstydliwego problemu, jakim są przerzedzające się włosy.

Treski – czym tak właściwie są?

Treski to pasma sztucznych lub naturalnych włosów, które występują w różnej długości, kolorze i odcieniu, tak żeby w jak najtrafniejszy sposób dopasować je do naszych własnych włosów, do których też takie treski się przymocowuje.

Treski występują często jako kucyk, tak żeby fryzura była dłuższa i gęstsza. Poza tym są też jednak dostępne w formie półperuki, która pozwala osiągnąć podobny efekt do przedłużania włosów ale w mniej inwazyjny i mniej kosztowny, a także w nie tak czasochłonny sposób. Treski dopinki, czyli tak zwane “włosy clip in” używa się wtedy, gdy chcemy włosy zagęścić od ich podstawy, natomiast treski do włosów na taśmę są doskonałym pomysłem, gdy zależy nam jedynie na przedłużeniu naszych naturalnych włosów. Zakładanie takich pół peruk jest bardzo intuicyjne i nie zabiera dużo czasu, dzięki czemu w łatwy sposób można sobie codziennie zrobić swoją wymarzoną fryzurę.

Dobre jakościowo treski z naturalnych włosów, a tym samym bardziej miękkich i komfortowych w noszeniu od tych sztucznych, dostępne w rozmaitym kolorze można znaleźć między innymi na stronie violahairextensions.pl

Treski a peruka – jakie są różnice?

Treski to dodatkowe pasma, które świetnie pełnią swoją rolę, jako uzupełniacze fryzury, tak żeby wyglądała ona ciekawiej i bardziej atrakcyjnie. Za ich pomocą można w szybki sposób przedłużyć swoje naturalne kosmyki lub też ukryć niewielkie przerzedzenia, dodając włosom objętości.

Peruka sprawdza się za to, wtedy, gdy zależy nam na tym żeby całkowicie zakryć nasze naturalne włosy. Na przykład wtedy, gdy chcemy mieć całkowicie inny kolor lub gdy przerzedzenie włosów jest na tyle duże, że treski przestają wystarczać.

Czym różnią się treski z naturalnych włosów od tych ze sztucznych?

Główną i dość oczywistą różnicą jest fakt, że treski z naturalnych włosów, nie są wykonane ze sztucznych włókien. Tym samym są też zazwyczaj bardziej wytrzymałe, a do tego bardziej miękkie i komfortowe w noszeniu, nie wspominając też o tym, że wyglądają na głowie po prostu bardziej naturalnie i estetycznie, bez sztucznego połysku. Są też często łatwiejsze do ułożenia i lepiej znoszą stylizację, na przykład prostownicą.

Oczywiście, niektóre sztuczne treski są również dobre jakościowo, jednak istnieje ryzyko kupna pół peruki, która będzie się zdecydowanie odznaczać na tle naszych naturalnych włosów, swoją inną strukturą i połyskiem.

Treski – jak je zakładać?

Jedną z ogromnych zalet tresek jest to, że są łatwe i szybkie w założeniu. Treski wystarczy wpiąć jak najbliżej skóry głowy, a klips umieścić ponad kosmykami włosów, które chcemy podpiąć. Klips należy przesunąć w dół, łapiąc w niego włosy, po czym zatrzasnąć go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.