Loading...
Uroda

Codzienna pielęgnacja twarzy

Kobieta robi swoją codzienną pielęgnacje twarzy

Artykuł partnera.

Codzienna pielęgnacja twarzy jest szczególnie ważna równie dla kobiet oraz mężczyzn. Odpowiednie produkty pielęgnacyjne chronią skórę przed negatywnymi wpływami klimatycznymi, promieniami UV i innymi szkodliwymi czynnikami. Podrażnienia skóry, zaskórniki i choroby skóry można również zredukować dzięki profesjonalnej pielęgnacji twarzy. Codzienna pielęgnacja twarzy to zatem najważniejszy krok do uzyskania nieskazitelnej cery!

Codzienna pielęgnacja twarzy dostosowana do rodzaju skóry

Odpowiednie produkty pielęgnacyjne są kluczowe, ponieważ tylko w ten sposób dostarczysz skórze niezbędnych składników aktywnych i nawilżenia. Przede wszystkim produkty pielęgnacyjne powinny być dopasowane do indywidualnego typu cery. Oprócz możliwych problemów skórnych przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę również porę roku: Zima wystawia naszą skórę na próbę! Skóra sucha wydaje się jeszcze bardziej sucha, a skóra wrażliwa jest szczególnie podrażniona. Nasza skóra jest dręczona mroźnym zimowym powietrzem, a wewnątrz jest podrażniona suchym powietrzem z ogrzewania. Dlatego zimą należy stosować bogatsze kremy, które chronią barierę skórną i utrzymują utratę wilgoci na jak najniższym poziomie. Podczas gorących letnich miesięcy dochodzi między innymi do pobudzenia produkcji gruczołów łojowych. Zwiększona produkcja lipidów sprawia, że nasza skóra jest mniej sucha. Jednak nasza skóra musi być pielęgnowana również w wyższych temperaturach. Idealnie nadają się do tego lekkie fluidy lub żele.

Jakim typem skóry jesteś?

W zależności od stopnia nawilżenia skóry dzieli się ją na cztery typy: cerę normalną, suchą, tłustą lub mieszaną. Jest to ważne, ponieważ pozwala dobrać odpowiednie kosmetyki. Prawidłowa pielęgnacja twarzy jest właśnie zależna od odpowiedniego wyboru preparatów lub maseczek dla twojej skóry. Termin nieczysta skóra zwykle odnosi się do stanu skóry. Jeśli jednak skóra na ogół ma skłonność do podrażnień, zaczerwienień i zanieczyszczeń, jest to skóra zanieczyszczona. Typ skóry odpowiada Twojej genetyce. Jednak mogą na nią wpływać różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, takie jak dieta, stres czy klimat.

  • Skóra normalna: Typ skóry „skóra normalna” pozwala mieć zrównoważoną cerę. Charakteryzuje się drobnymi porami, dobrym ukrwieniem i brakiem zanieczyszczeń.
  • Skóra sucha: Jeśli skóra wytwarza mniej sebum niż zwykle (niż skóra normalna), zalicza się ją do typu skóry „skóra sucha”. W tym typie skóry często brakuje lipidów. Lipidy zapobiegają utracie wilgoci i jednocześnie tworzą warstwę ochronną przed wpływami zewnętrznymi.
  • Skóra tłusta: Ten typ skóry wytwarza więcej sebum. Można go rozpoznać po błyszczącej, tłustej skórze i często widocznych porach.
  • Cera mieszana: Cera mieszana to połączenie cery normalnej i tłustej lub suchej i tłustej. W szczególności tak zwana strefa T (często tłusta) oraz okolice oczu i skóry (sucha) charakteryzują się odmiennymi właściwościami.
  • Zanieczyszczona skóra: Zanieczyszczenia można przypisać nadmiernej produkcji sebum (podobnie jak w przypadku skóry tłustej). Szczególnie w strefie T, ale także na ramionach, plecach i dekolcie coraz częściej pojawiają się pryszcze i zaskórniki.

Twoja skóra twarzy ma różne potrzeby w zależności od rodzaju skóry. W rezultacie na przykład sucha skóra potrzebuje więcej nawilżenia, niż skóra normalna lub tłusta. Dlatego należy stosować określone produkty do pielęgnacji twarzy w zależności od rodzaju skóry. To jedyny sposób, aby Twoja skóra była zdrowa i promienna!

Jak dbać o skórę twarzy?

Etapy pielęgnacji twarzy polegają na tym, aby rano oraz wieczorem wykonywać te same czynności. Mowa przede wszystkim o oczyszczaniu skóry za pomocą żelu lub mleczka oczyszczającego. Kolejnym krokiem jest stosowanie żelu nawilżającego oraz płatek kosmetycznych pod oczy. Jeśli poziom UV jest powyżej cztery, warto używać filtra przeciwsłonecznego. Ogólne wskazówki:

  1. Pędzle do twarzy mogą być małą cudowną bronią dla promiennej cery. Pomagają w codziennym oczyszczaniu twarzy, usuwają martwy naskórek i jednocześnie pobudzają krążenie. Uwaga: Nie nadaje się do zanieczyszczonej skóry!
  2. Uprawiać sport! Wspomagane jest krążenie krwi i stymulowane są zdolności samoleczenia skóry.
  3. Woda! Skóra potrzebuje nawilżenia, inaczej wygląda blado! Nawilżające produkty pielęgnacyjne nie są do tego wystarczające. Wilgoć powinna być również dostarczana w wystarczającym stopniu od wewnątrz.
  4. Zmieniaj poszewkę od poduszki! Na poduszkach gromadzą się bakterie, kurz i resztki skóry. Aby nasza niechroniona skóra nie była na nie narażona, ważna jest regularna zmiana poszewki od poduszki.
  5. Ręce przy sobie! Na naszych dłoniach każdego dnia gromadzą się bakterie, więc nie dotykaj twarzy nieumytymi rękami.

Codzienna pielęgnacja twarzy to kluczowy krok dla promiennej i różowej cery. Dlatego znajdź czas dwa razy dziennie, aby o nią zadbać! Tylko w ten sposób będziesz cieszyć się swoim odbiciem na dłuższą metę.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w portalu Modome.pl – https://modome.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.