Loading...
Uroda

Cover tatuażu – kiedy i dlaczego wykonujemy?

Kobieta, która wykonała tatuaż na tatuażu

Tatuaże, będące niegdyś symbolem marginesu, dzisiaj są już powszechnym elementem rzeczywistości. Niektórzy decydują się na tatuaże ze szczególną symboliką, dla innych zaś mają one spełniać głównie funkcję estetyczną. Ile osób, tyle pomysłów na tatuaż. Tym samym niestety, ilu tatuatorów, tyle różnych jakościowo technik. Bywa, że finalne wykonanie nie odpowiada naszym oczekiwaniom. Co w takiej sytuacji zrobić?

Czy zakrywanie tatuażu innym jest dobrym rozwiązaniem?

Właściwie pozostają trzy opcje.

  • Pierwszą jest pogodzenie się z niechlubną ozdobą na naszym ciele.
  • Drugą – laserowe rozbijanie cząstek tuszu pod skórą, jednakże jest to zabieg wysoce niezdrowy, a efekt nie zawsze jest zadowalający.
  • Pozostaje więc najrozsądniejsze rozwiązanie jakim jest cover up tattoo.

Czym jest cover up tattoo?

W najprostszym ujęciu cover up tattoo jest to zakrywanie tatuażu innym. Jeśli pigmentacja pierwotnego wzoru na to pozwala, można zdecydować się na wykonanie nowego, na jego powierzchni. Powstaje wtedy tatuaż na tatuażu, lecz pierwszy z nich pozostaje jedynie sentymentalnym wspomnieniem złej decyzji, a nowy ozdabia naszą skórę i pozwala cieszyć się sztuką na kawałku ciała.

Oto przykładowe tatuaże wzory cover up:

Źródło zdjęć coverów tatuaży: https://www.instagram.com/rokit.tattoo/

Czy zawsze można wykonać cover tatuażu? W jakich sytuacjach tatuaż na tatuażu będzie dobrym wyborem?

Zdarza się jednak, szczególnie w przypadku dziar kolorowych i mocno cieniowanych, że za bardzo prześwitywałby on spod coveru. Pozostaje wtedy opcja następująca – przeróbka tatuażu. Artysta może wtedy, zgodnie z wizją klienta i możliwościami narzuconymi przez zakrywany wzór, zmodyfikować go, poprawiając tym samym ewentualne niedoróbki, czy całkowicie zmienić jego wyraz. Wzory tatuaży cover up są właściwie nieskończone, tak długo jak istnieć będzie techniczna możliwość umieszczenia ich na skórze. Za finalną decyzję w tym wypadku odpowiada zawsze tatuator. Warto pamiętać, że renomowany artysta nie podejmie się pracy, mając świadomość tego, że nie jest możliwe wykonanie coveru tak, by efekt końcowy był estetyczny i zadowalający dla klienta.

Ile kosztuje cover tatuażu?

Cena cover up tattoo uzależniona jest od kilku czynników. Pierwszym i kluczowym w wykonaniu każdego wzoru – pierwotnego, czy przeróbki tatuażu jest renoma i umiejętności artysty, na którego usługę się decydujemy. Wyższe ceny w tym przypadku jednak gwarantują nam higienę tatuowania, doświadczenie i potencjalnie bardziej prawdopodobne zadowolenie z efektu. Drugą składową ceny jest wielkość tatuażu i stopień trudności jego wykonania. Analogicznie – im oba z tych czynników wyższe, tym więcej będzie nas to kosztowało. Wynika to z tego, że wielu artystów decyduje się na rozliczenie od sesji, a nie od tatuażu. Płaci się wtedy za ich czas, ale również zapewnienie tego, że zostanie on poświęcony na możliwie najlepszy rezultat dzieła.

Tatuaże to piękna sztuka i nośnik kultury. Warto zadbać o to, by ozdabiały nasze ciała, nawet jeśli początkowo ich forma była zawodem. Najlepszym rozwiązaniem na niezadowalający tatuaż jest jego cover, czyli zakrycie tatuażu innym. Życie jest za krótkie na niechciane dziary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.