Loading...
Choroby

Ćwiczenia dobre na zaparcia

Kobieta siedzi na podłodze robi ćwiczenia pomagajace na zaparcia

Artykuł partnera.

Czy znasz ćwiczenia na zaparcia? Jak możesz trenować w domu, aby nie dać się zaparciom? Poznaj nasze wskazówki i dowiedz się, jak może Ci pomóc preparat Xenna Extra.

Czy można ćwiczyć na zaparcia?

Nie jest tajemnicą, że zaparcia nie są niczym przyjemnym. Rzadsze „posiedzenia”, stolec, który jest twardszy i bardziej zbity niż zwykle, a także dolegliwości bólowe mogą stać się naprawdę kłopotliwe – szczególnie jeśli występują dość często. W sieci znajdziesz całą masę sposobów na ograniczenie ryzyka wystąpienia zaparć lub ich pozbycie się. Wśród najpopularniejszych wymienia się chociażby uzupełnienie diety o odpowiednie produkty spożywcze czy aktywność fizyczną, rzadko jednak wspomina się o konkretnych ćwiczeniach na zaparcia. Dowiedz się, jak ćwiczyć na zaparcia!

Ćwiczenia na zaparcia

Ćwiczenia na wzdęty brzuch warto rozpocząć od położenia się na lewym boku i ugięcia prawej nogi. Prawą rękę wyciągnij do tyłu, a wnętrze dłoni skieruj ku górze. Lewą rękę możesz oprzeć na kolanie prawej nogi i w tej pozycji spróbuj uspokoić oddech. Stopniowo rozluźniaj mięśnie, by ciało samoistnie odwracało się w prawą stronę. Wykonuj to przez dwie minuty.

W drugim ćwiczeniu usiądź na krześle postawionym pod ścianą i zegnij kolana do kąta prostego. Spróbuj odwrócić się w prawą stronę i dotknąć dłońmi ściany za sobą, pamiętaj, aby głowa podążała za tułowiem. W maksymalnym skręcie wytrzymaj przez kilka sekund, ćwiczenie wykonaj po sześć razy na każdą stronę.

Kolejne ćwiczenie wykonujesz również na krześle. Ustaw się prawym bokiem do ściany, lewy pośladek wysuń poza siedzisko. Lewą dłoń unieś ku górze i dotknij ściany, jednocześnie obniż lewy bark. W tej pozycji staraj się maksymalnie wygiąć tułów w prawą stronę i wytrzymać w tej pozycji przynajmniej przez kilka sekund, następnie wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj powtórzenie na drugą stronę. Ponownie wystarczy sześć razy na każdą stronę.

Przedostatnie ćwiczenie należy zacząć również na krześle, tym razem jednak przodem do ściany. Zegnij ręce w łokciach i oprzyj dłonie i przedramiona o ścianę. Spróbuj się maksymalnie zgarbić i opuścić głowę, także wykonaj sześć powtórzeń.

Ostatnie ćwiczenie to nic innego jak pozycje z jogi. Usiądź, ręce oprzyj za plecami i jak najwyżej unieś wyprostowane nogi. Staraj się utrzymać równowagę dzięki mięśniom pośladków, staraj się wytrzymać 60 sekund i w tym czasie wyregulować oddech.

Wesprzyj ćwiczenia lekiem na zaparcia Xenna Extra Comfort

Jeśli doskwierają Ci zaparcia, oprócz ćwiczeń możesz stosować też preparat Xenna Extra Comfort. To środek, który można podawać zarówno dorosłym, jak i młodzieży powyżej 12. roku życia. Xenna tabletki szybko przynoszą ulgę, efekty są widoczne już po 8–12 godzinach od spożycia. Dzięki swojej specyfice Xenna Extra jest stosowana w zaparciach doraźnych. Xenna Extra Comfort ma dyskretną formę, dzięki czemu zabierzesz ją ze sobą także w podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.