Loading...
Hobby

Czarter jachtów – bajeczne wakacje z najbliższymi

Jacht na morzu. Czarter jachtów.


Kolejne wakacje w tym samym kurorcie? A może by coś zmienić, na przykład miejsce albo styl wypoczywania. Coraz więcej z nas decyduje się na aktywny wypoczynek, a jeśli przy tym będzie dużo słońca, pełne uroku plaże i lazurowe wody…

Zalety czarteru

Jacht na własność to duży wydatek. Jeśli jeszcze nie mieszkamy w pobliżu dużego zbiornika wodnego, to doliczyć musimy też transport naszej balii. Jazda z nią na drugi koniec kontynentu raz do doku nie jest dobrym pomysłem. Dlatego wynajęcie, a precyzyjniej wyczarterowanie jachtu jest korzystnym rozwiązaniem. Można to zrobić na dwa sposoby.

Sposoby czarterowania jachtów

Pierwszy z nich to poszukanie armatora, który oferuje takie usługi. Drugi sposób to czarter jachtów od firmy świadczącej takie usługi. Zazwyczaj mamy wtedy do wyboru wiele różnych miejsc, w których za pośrednictwem możemy wynająć jacht od różnych armatorów będąc na wakacjach w Chorwacji czy Grecji.

Widok na Dubrownik
pixabay.com

Najlepsze miejsca do żeglugi

Jest wiele krajów, których wybrzeża są wręcz usiane marinami. Czarter jachtów w takich miejscach to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wakacji. Wśród europejskich państw możemy na pewno podziwiać piękne wybrzeże Grecji czy Chorwacji, która słynie z uroczych miasteczek, smacznego jedzenia oraz malowniczych krajobrazów. Te ostatnie możemy podziwiać jadąc samochodem trasą biegnącą nad brzegiem morza tzw. 8. Z Zadaru dojedziemy nią aż do Splitu, a nawet jeszcze dalej. Jednakże jeśli mamy zapewniony w okolicy nocleg warto w Splicie wyczarterować jacht i podziwiać widoki od strony morza.

Wakacje na jachcie

Czarter jachtu to przepis na bajeczne wakacje z przyjaciółmi czy bliskimi. Ten sposób docenią nie tylko młodzi uczestnicy wyjazdu. Jacht to idealne miejsce do celebrowania miłych chwil czy imprezy okazjonalnej, a także spędzenia leniwego popołudnia na opalaniu się. Przepiękny kolor Morza Adriatyckiego oraz urocze zatoczki wybrzeża Chorwacji zapewnią nam wspaniałe widoki na cały rejs.

Wakacje ze znajomymi to idealna opcja aby skorzystać i zorganizować rejs jachtem. Będzie to na pewno niezapomniane lato spędzone aktywnie. Żeglowanie to świetny sposób spędzania czasu i regenerowania się. Warto zawsze pamiętać o zasadach bezpieczeństwa oraz obowiązujących na wodach przepisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.