Czy dżem bez cukru może być smaczny?

Szukasz zdrowszej alternatywy dla dżemu z zawartością cukru, ale wciąż pragniesz tego słodkiego smaku? Dżemy bez cukru są dobrym rozwiązaniem- równie smaczne i zapewniają ten sam wspaniały smak bez wszystkich sztucznych słodzików. Idealne dla osób dbających o zdrowie oraz tych, którzy chcą lub muszą ograniczyć spożycie cukru. Możesz nawet pokusić się o samodzielne wykonanie tego zdrowego i pysznego dżemu.

Wielu konsumentów dbających o zdrowie, którzy szukają sposobu na cieszenie się ulubionym smarowidłem, bez obaw o skutki dodanego cukru coraz częściej sięga po dżemy bez zawartości cukru. Uważają, że są świetną alternatywą do zwykłych dżemów i doskonale zaspakajają ich smakowe potrzeby. Dobry dżem bez cukru powinien zawierać dużo naturalnej słodyczy pochodzącej z soków owocowych, owoców i warzyw, a także inne substancje wzmacniające smak, takie jak zioła, przyprawy i inne. 

Można go w szybki i łatwy sposób przygotować samemu, wystarczy znaleźć odpowiedni przepis lub użyć swojej wyobraźni w kwestii tego, co dodasz do dżemu, tworząc unikalną mieszankę, która będzie zarówno smaczna, jak i zdrowa.

Zachęcamy do eksperymentowania lub wykonać wersję dżemu wg. naszych wskazówek.

Szybki i prosty przepis na domowy dżem bez cukru

Zacznij od przygotowania 2 kg owoców, np. truskawki. Dokładnie je umyj i oczyść z szypułek. Umieść w garnku, dodaj sok z cytryny ok.120 ml i gotuj na wolnym ogniu ok. 70 min. Umieść go teraz we wcześniej przygotowanych słoikach, zakręć i wstaw do garnka zalewając wodą do ⅔ wysokości. Gotuj na średnim ogniu 14 minut i gotowe!

Teraz masz świeżo zrobiony smaczny, a zarazem zdrowy dżemowy przysmak, który możesz rozsmarować na grzance, dodać do jogurtu lub nawet użyć do dań mięsnych.

Dżem dżemowi nierówny…

Jeśli jednak nie masz czasu na takie działania, rozważ odwiedzenie lokalnego sklepu lub targu rolniczego. Na miejscu możesz zorientować się, jakie składniki zostały użyte i będziesz mógł wybierać zdrowe opcje, np.użycie glikemicznych substancji słodzących, takich jak miód lub syrop klonowy. Dobrym rozwiązaniem są oczywiście zakupy w internetowym specjalistycznym sklepie ze zdrową żywnością, jakim jest np. https://www.polenastole.pl/ .

Niezależnie jednak od tego, gdzie dokonasz zakupu, wiedz, że niektóre dżemy bez cukru mogą mieć dodatek sztucznych słodzików lub konserwantów, dlatego ważne jest, by przed zakupem dokładnie czytać etykiety. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój dżem nie zawiera żadnych dodatków ani chemikaliów – co jest bardzo wskazane dla osób pilnujących spożycia cukru!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.