Loading...
Uroda

Czy laser diodowy skutecznie usuwa owłosienie?

lustro stojąc na półce obok kosmetyczki

Laser diodowy to urządzenie, które bardzo dobrze wkomponowało się w realia medycyny estetycznej. Wykorzystuje się go do wielu zabiegów, jednak niewątpliwie najpopularniejszym jest depilacja laserowa. Ważne jest to, aby skorzystać z takiej usługi tylko w renomowanym zakładzie medycyny estetycznej, który może pochwalić się najnowszymi urządzeniami i wieloletnim doświadczeniem. Słysząc o zabiegu depilacji laserowej, bardzo często nasuwa się pytanie, czy jej efekty są trwałe? Czym w ogóle jest laser diodowy i czy jest on w pełni bezpieczny dla zdrowia?

Na te pytania można znaleźć odpowiedzi na stronie 4med oraz w poniższym artykule.

Co to jest laser diodowy?

Usuwanie owłosienia przy wykorzystaniu lasera diodowego jest jedną z najskuteczniejszych obecnie metod. Co ważne, jest ona w pełni bezpieczna dla zdrowia człowieka, a jej skuteczność wynosi nawet 95 procent. Oznacza to, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że włosy ponownie nie odrosną. Laser diodowy działa na zasadzie emitowania tej samej długości fal, które bezpośrednio wpływają na włosy, barwnik i mieszki włosowe.

Depilacja z użyciem lasera może być bolesna, ale to głównie zależy od wrażliwości pacjenta, a także grubości i koloru włosów. Jeśli zabieg ma przynieść pożądane efekty, należy wykonać go kilka razy, ale trzeba tutaj dodać, że zależne to jest także od wieku i płci klienta, jak również gęstości owłosienia. Najlepszy i najszybszy efekt osiągną osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Między zabiegami zalecane jest zrobienie przerwy, która trwać powinna około 4 tygodni.

Czy laser diodowy jest bezpieczny?

Zabieg depilacji laserem jest w pełni bezpieczny i nie inwazyjny, co przekłada się na zainteresowanie nim. Warunkiem jest jednak to, aby przestrzegać zaleceń, które przedstawi specjalista. Profesjonalne gabinety oferują najczęściej bezpłatne konsultacje przed wykonaniem zabiegu. Podczas nich klient dowiaduje się o tym, jak laser diodowy usuwa owłosienie, jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz wykonuje małą próbę laserową, dzięki której można określić, ile mniej więcej wizyt będzie potrzebne. Należy jednak pamiętać, że decydując się na taki sposób usuwania włosów, powinno się kierować do gabinetu używającego atestowanego sprzętu, którego kadrę pracowniczą stanowią specjaliści z doświadczeniem. Warto także zwrócić na warunki higieniczne, w jakich przeprowadzany będzie zabieg.

Depilacja skóry powinna zostać poprzedzona stosownymi działaniami ze strony samego klienta. Przede wszystkim nie powinien on się opalać na przynajmniej 3 tygodnie przed usuwaniem owłosienia, nie stosować samoopalaczy, ani balsamów brązujących. Zabieg, który zostanie przeprowadzony na opalonej skórze, będzie skutkował oparzeniami. Ponadto powinno się zrezygnować z ziół światłouczulających oraz antybiotyków i leków hormonalnych. Przed zabiegiem depilacji nie wolno także wykonywać peelingu i złuszczania naskórka. Istotne są także zachowania pozabiegowe.

Skóra jest wtedy najczęściej zaczerwieniona i podrażniona, dlatego podczas kąpieli nie powinno się używać żadnego mydła ani kosmetyków, ponieważ może to wywołać reakcje alergiczne i dodatkowo ją wysuszać. Bardzo często klienci zapominają o tym, że nie wolno się opalać przez okres około 6 tygodni, ponieważ mogą wystąpić poparzenia słoneczne. Zalecane natomiast jest stosowanie kremów z filtrem UVA i UVB o wysokich wartościach ochrony przeciwsłonecznej.

Czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze?

Skuteczność depilacji laserowej przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń takich jak Light Sheer jest na bardzo wysokim poziomie, jednak nie w każdym przypadku musi być ona taka sama. Wpływ na powodzenie zabiegu ma wiele czynników. Od koloru włosów, po ich gęstość i wiek klienta oraz miejsce jego wykonywania. Ponadto bardzo istotna jest długość fal, która może być różna w różnych urządzeniach.

Zabieg pozwala pozbyć się owłosienia na stałe, ale tylko w przypadku włosów, w których zawartość melaniny jest na bardzo niskim poziomie. Z tego też powodu efekty mogą być różne, ale nie oznacza to wcale, że efekty nie są zadowalające. Niekiedy zachodzi konieczność kilkukrotnego powtórzenia zabiegu, jednak z każdym kolejnym zawartość melaniny się zmniejsza, co przekłada się na coraz trwalsze usunięcie owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.