Loading...
Zdrowie

Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu jest skuteczne?

lekarka zajmująca sie laserowym nietrzymaniem moczu

Artykuł partnera.

Osoby borykające się z nietrzymaniem moczu zwykle szukają sposób na skuteczne rozwiązanie tego problemu. Nie można się temu dziwić, bo przecież dolegliwość ta z pewnością bardzo utrudnia życie i uniemożliwia cieszenie się chwilą. Może też być powodem krępujących sytuacji. Stąd też dużym zainteresowaniem cieszy się laserowe nietrzymanie moczu. Czy ta metoda jest skuteczna? Czy warto się na nią decydować?

Zależy od indywidualnych uwarunkowa

Przeprowadzone w wielu krajach badania wykazały, że efekty laserowego leczenia nietrzymania moczu są uzależnione od wielu indywidualnych czynników. Przede wszystkim ma na nie wpływ zaawansowanie choroby i waga pacjentki. Kobiety o podwyższonym BMI zwykle zauważają mniejszą poprawę na skutek leczenia, niż te o prawidłowej wadze. Warto też podkreślić, że bardzo często na skutek leczenia nietrzymanie moczu nie jest likwidowane całkowicie, a jedynie się zmniejsza. Trzeba jednak podkreślić, że laserowe leczenie jest metodą bezbolesną i bezinwazyjną. Nie jest refundowane przez NFZ, więc jego koszty trzeba pokryć w całości z własnych środków. Konsekwencją przeprowadzenia leczenia laserowego jest nie tylko zmniejszenie problemów z nietrzymaniem moczu, ale też zwiększenie odczuwanej satysfakcji z życia seksualnego oraz poprawa nastroju psychicznego. Mniej problemów z nietrzymaniem moczu, to mniej powodów do zmartwień oraz obaw o wystąpienie krępującej sytuacji. Leczenie laserowe sprawdza się przy leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Przy mieszanym charakterze schorzenia laser może nie być skuteczny. Decydując się na takie leczenie, koniecznie trzeba je omówić z lekarzem oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Specjalista powinien wyraźnie poinformować pacjentkę o tym, jaka jest skuteczność leczenia oraz czego się po nim spodziewać. Niezwykle ważne jest też poinformowanie o przeciwwskazaniach oraz ewentualnych efektach ubocznych. W przypadku zabiegów laserowych ich ryzyko jest bardzo małe, ale każda pacjentka powinna być ich świadoma, by wiedzieć, czego się spodziewać.

Czy warto zdecydować się na leczenie laserowe?

Przy aktualnym stanie wiedzy nietrzymanie moczu najczęściej jest leczone przy pomocy farmakologii oraz rehabilitacji. Jak łatwo się domyślić, obie te metody potrzebują bardzo dużo czasu, by widoczne były ich pierwsze rezultaty. Często oznacza to, że chora (lub rzadziej chory) jeszcze przez długi czas muszą zmagać się z przykrymi objawami. Dlatego warto mieć pod ręką wkładki higieniczne Biedronka, które w razie potrzeby zatrzymają mocz i nie dopuszczą do tego, by zabrudził on bieliznę lub ubranie. Wkładki pochłaniają też zapach i gwarantują dyskrecję. Ich używanie jest dobrym sposobem na ukrycie najbardziej uciążliwych objawów nietrzymania moczu. Z pewnością chłonne wkładki mogą podnieść pewność siebie i ułatwić znoszenie dolegliwości. Równocześnie warto wiedzieć, że wkładek powinno się używać jeszcze po przeprowadzonym leczeniu laserowym. Jego wyniki nie będą przecież widoczne od razu, więc warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.