Loading...
Choroby

Czy potrzebuję prywatną opiekę medyczną?

Prywatna opieka medyczna

Prywatna opieka medyczna zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Chętnie korzystają z niej zarówno pojedyncze osoby, jak i całe rodziny. Pakiety medyczne można bowiem wykupić w przychodniach oraz w ubezpieczalniach. Każdy, kto obecnie korzysta jedynie z usług publicznej służby zdrowia, powinien zastanowić się, czy abonament medyczny nie będzie mu potrzebny.

Odległe terminy i kolejki

Odległe terminy wizyt u lekarzy specjalistów stały się już standardem, niemniej jednak w dzisiejszych czasach coraz trudniej dostać się nawet do lekarza pierwszego kontaktu. Tymczasem nasz organizm nie może tak długo czekać – często musimy otrzymać pomoc medyczną niemalże od razu. Udając się do lekarza w placówce publicznej, musimy liczyć się z długim czasem oczekiwania na wejście do gabinetu. Niestety, w wielu przychodniach wciąż nie funkcjonuje system umawiania pacjentów na konkretną godzinę, przez co nierzadko do placówki przychodzimy rano, a wychodzimy późnym popołudniem. Jest to bardzo problematyczne szczególnie dla najmłodszych pacjentów oraz osób starszych, którym trudno jest spędzić w jednym miejscu tak dużo czasu.

Prywatnie – lepiej?

Oczywiście alternatywnym rozwiązaniem jest udanie się do prywatnego gabinetu lekarskiego. Obecnie niemal każdy lekarz prowadzi prywatną praktykę bądź przyjmuje pacjentów w prywatnej przychodni. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że jest to bardzo kosztowne rozwiązanie. Cena pojedynczej wizyty waha się od 200 do nawet 400 zł. Często musimy dodatkowo zapłacić za wykonane badania. Do ceny wizyty doliczmy jeszcze wartość leków, których niektórzy lekarze nie przepisują wraz z ulgą przysługującą osobom ubezpieczonym. Oczywiście, w przypadku jednorazowej wizyty lekarskiej nie warto oszczędzać na zdrowiu, jednak jeśli czeka nas dłuższe leczenie, to może okazać się, że w prywatnym gabinecie zostawimy znaczną część naszej miesięcznej wypłaty. Plusem prywatnych gabinetów medycznych jest jednak życzliwe podejście do pacjenta oraz krótkie terminy oczekiwania na wizytę.

Jak się leczyć w ramach pakietu?

Osoby, które nie chcą dłużej polegać na państwowej służbie zdrowia, lecz z drugiej strony nie chcą też przepłacać, powinny wybrać prywatny pakiet medyczny dla siebie i swojej rodziny. Dzięki niemu można umówić się na wizytę do specjalisty w najkrótszym, możliwym czasie. Co więcej, pakiety są bardzo różnorodne, dopasowane do potrzeb konkretnych osób, na przykład seniorów czy dzieci. W ramach pakietu musimy opłacić miesięczny abonament, którego cena zależy od zakresu usług, jakie wybraliśmy. Po opłaceniu abonamentu możemy od razu zacząć korzystać ze świadczeń medycznych. Dostępny jest dla nas zarówno lekarz pierwszego kontaktu, jak i lekarze specjaliści. W wielu przypadkach możemy umawiać się na wizytę online, bez konieczności dzwonienia do rejestracji. Warto więc przeanalizować wszystkie zalety pakietów medycznych i zastanowić się, czy aby na pewno nie jest nam on potrzebny, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy dopada nas tak wiele schorzeń?

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://mediccentre.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.