Loading...
Uroda

Czy przeszczep brwi jest skuteczny?

kobieta po skutecznym przeszczepie brwi

Brwi jako oprawa oczu nadają całej twarzy harmonijny wygląd. Niestety, na skutek urazów, chorób czy błędów kosmetycznych mogą nadmiernie wypadać. W przypadku znacznego przerzedzenia lub ich utraty warto rozważyć zabieg przeszczepu brwi.

Znajdujące się na kości czołowej brwi to wypukłość porośnięta krótkimi włosami układającymi się w łuk. Fizjologicznie mają one na celu ochronę oczu przed przedostawaniem się do nich płynów jak woda, pot. Kiedy może dojść do utraty brwi? Obecnie wiele osób boryka się z problemem zmniejszenia pierwotnej gęstości brwi, co prowadzi do ich przerzedzenia, a nawet całkowitego zaniku.  Wśród przyczyn utraty brwi znajdują się:

– zaburzenia hormonalne, w tym choroby tarczycy

– łysienie plackowate

– nadmierna regulacja brwi

urazy mechaniczne

– oparzenia

Obecnie do dyspozycji jest szeroka gama metod mających na celu poprawę estetyki brwi. To nie tylko kosmetyki, ale również zabiegi, w tym makijaż permanentny jak mikropigmentacja, microblading. Brwi można również przeszczepić – taka transplantacja pozwala na nadanie im najbardziej naturalnego wyglądu.

Przeszczep brwi – dla kogo?

Zabieg jak przeszczep brwi jest przeznaczony dla mężczyzn i dla kobiet, u których doszło do nadmiernej utraty włosów na łukach brwiowych bez względu na wiek. Transplantacja wskazana jest wtedy, gdy doszło do trwałego przerzedzenia lub zaniku brwi, czyli nawet po dłuższym czasie nie dochodzi do odrostu włosów. Wówczas przeszczep brwi pozwala na przywrócenie twarzy naturalnego wyglądu. Co ważne, zabieg ten cechuje się wysoką skutecznością i daje trwałe efekty.

starsza kobieta uśmiechająca się, zastanawiająca się nad tym czy przeszczep brwi jest skuteczny

Na czym polega zabieg przeszczepu brwi?

Procedura przeszczepu brwi przypomina taki sam zabieg prowadzony na skórze głowy. Najczęściej stosowaną metodą jest FUE (ang. Follicular Unit Extraction), która bazuje na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych (graftów) za pomocą specjalnego narzędzia. Prowadzony metodą FUE przeszczep brwi polega na pobraniu zespołów mieszkowych z włoskami z okolicy dawczej, najczęściej z tyłu głowy, a następnie przeniesieniu ich do okolicy biorczej, czyli na łuki brwiowe. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 2-3 godzin – dochodzi wtedy do transplantacji nawet 300-400 graftów. Jako że brwi mają charakterystyczny kierunek, przeszczep brwi musi uwzględniać ich naturalną linię. Najbliżej nosa włoski są skierowane ku górze, a następnie rosną w kierunku zewnętrznej części twarzy, lekko unosząc się i opadając. Właśnie dlatego pobrane zespoły mieszkowe muszą być wszczepione pod odpowiednim kątem.

Jakie są efekty przeszczepu brwi?

Efekty transplantacji brwi widoczne są praktycznie od razu po zabiegu. Na pełen rezultat należy jednak zaczekać około 6 miesięcy od wykonania procedury. Przeszczep brwi daje trwałe rezultaty. Nawet wtedy, gdy pojedyncze włoski wypadną, co zdarza się po tym zabiegu, w skórze pozostają ich mieszki włosowe, z których wyrastają nowe. Tego samego dnia po przeprowadzonym zabiegu pacjent może wrócić do domu. Rekonwalescencja wynosi do około tygodnia. W pierwszych dniach mogą pojawić się dolegliwości bólowe, które dotyczą przede wszystkim okolicy dawczej. Okolica biorcza, czyli łuki brwiowe mogą być zaczerwienione, opuchnięte.

Gdzie wykonać zabieg transplantacji brwi?

Aktualnie zabieg jak przeszczep brwi jest prowadzony w prywatnych gabinetach i klinikach. Osobom chcącym wykonać zabieg daje możliwość skorzystania z procedury pod okiem polecanych lekarzy. Transplantacja jest zatem najlepszym wyborem dla osób doświadczających utraty lub przerzedzenia brwi – jej efekty są trwałe i naturalne. Przykładowo klinika MD Medmix to miejsce, które pomoże Ci zadbać o wygląd i pozbyć się kompleksów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.