Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Czy użytkownik okularów potrzebuje soczewek kontaktowych? Ależ tak!

Soczeki nie parują, są lepszą alternatywą dla okularów

Artykuł sponsorowany.

Sugestia specjalistów dotycząca posiadania dwóch rodzajów metod korekcji wzroku (okularów i soczewek kontaktowych), to jak dotąd najczęściej ignorowane przez pacjentów zalecenie. W dobie powszechnego obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej sytuacja ta może ulec zmianie! Aż 95% Polaków* uważa, że noszenie okularów w połączeniu z maseczkami stanowi problem, gdyż mają one tendencje do zaparowywania. Jak w wielu innych przypadkach najprostsze rozwiązanie problemu jest również najlepsze. CooperVision® zachęca, by w tym wypadku sięgnąć po soczewki kontaktowe, które są praktycznym sposobem radzenia sobie z zaparowanymi okularami.

Niewygodny problem

Badanie przeprowadzone przez CooperVision* wykazuje, że 56% znajdujących się w grupie respondentów (Europa) nie lubi nosić maseczek, ale wie że to konieczne. Dyskomfort  najwyraźniej komunikują Polacy – aż 95% uważa, że noszenie okularów w połączeniu z maseczkami stanowi problem, gdyż mają one tendencje do zaparowywania, przy czym 94% z nich chciałoby go rozwiązać. Rozwiązanie w postaci soczewek kontaktowych dostrzega nawet 80% przebadanych, a 61% jest zdecydowanych na wypróbowanie tej metody korekcji wzroku.

Okulary mają tendencję do parowania przy maseczce

Wygoda jak się patrzy

Każdego dnia jest odpowiedni czas zarówno na noszenie soczewek kontaktowych, jak i okularów. Każdy z tych produktów lepiej sprawdzi się podczas różnych aktywności podejmowanych przez użytkowników. Soczewki kontaktowe stanowią świetne rozwiązanie podczas codziennych sytuacji życiowych – szczególnie wtedy, gdy obowiązkowa maseczka może utrudniać nam wyraźne widzenie lub niekorzystnie wpływać na nasz profesjonalny wizerunek. Soczewki, nawet w połączeniu z maseczką na twarzy, potrafią zagwarantować użytkownikowi maksymalną wygodę i wyraźne widzenie w takich sytuacjach jak zakupy w sklepie, czy też przemieszczania się komunikacją miejską.

Odpowiednia higiena w parze z soczewkami kontaktowymi

WHO zaleca, aby każde mycie rąk trwało co najmniej 20 sekund**. Należy przy tym wiedzieć, że dokładne mycie rąk przed założeniem soczewek zapewnia maksymalną ochronę przed drobnoustrojami mogącymi zanieczyścić powierzchnię produktu. CooperVision® oferuje całe spektrum rozwiązań, w tym silikonowo-hydrożelowe soczewki jednodniowe, które szczególnie dobrze sprawdzą się w obecnej sytuacji pandemicznej. Każdego dnia użytkownik zakłada bowiem na oko świeżą parę soczewek, eliminując przy okazji konieczność ich pielęgnacji, jak ma to miejsce w przypadku soczewek wielokrotnego użytku.

Soczewki kontaktowe pozostają jednym z najbezpieczniejszych sposobów korekcji wad wzroku, również w czasie pandemii. Po jednorazowym założeniu soczewek, nie musimy poprawiać ich umiejscowienia. Dzięki temu nie dotykamy okolic oczu.

CooperVision w ciągłej komunikacji z użytkownikami soczewek zachęca do regularnego badania wzroku przynajmniej raz w roku. Aktualne niewygody związane z użytkowaniem maseczek są doskonałym pretekstem do skontrolowania swojej wady oraz poznania zaleceń specjalistów odnośnie możliwości korzystania z soczewek kontaktowych. Dla wygody osób zainteresowanych specjalistyczną konsultacją powstała mapa prezentująca gabinety i salony optyczne na terenie całej Polski: mojepierwszesoczewki.pl. Aby uzyskać więcej informacji na temat CooperVision odwiedź www.coopervision.pl.

Warto zapytać lekarza o soczewki

*Źródło – dane własne CVI 2020. Badanie użytkowników okularów w kontekście Covid-19, Verve, wrzesień 2020. Próba (wszyscy respondenci): Total n=150 na kraj (Szwecja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Polska, UK i Francja, total n=1050)

**Contact lens practice in the time of COVID-19. Cont Lens Anterior Eye In press. 2020;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.