Loading...
Nowinki ze świata zdrowia

Czy warto zakupić termometr bezdotykowy?

termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy jest doskonałą opcją dla termometru rtęciowego, jaki został już wycofany z produkcji. Dziecko podczas badania temperatury zwykłym termometrem kręci się oraz trudno jest mu wytrzymać tak długo w jakiejś pozycji. Niezwykle powszechnie więc pomiar wychodzi nieodpowiedni, więc termometr bezdotykowy niezwykle doskonale sprawdzi się w mierzeniu temperatury dzieciom.

Jak funkcjonuje termometr bezdotykowy?

Teraz popularnie stosowanym termometrem w gabinecie medycznym lub na wydziale szpitalnym, jest termometr elektronowy, bezdotykowy. Termometr oddziałujący na podczerwień. Przyjrzymy się mu dokładniej. Termometry bezdotykowe do środowiska lekarskiego weszły z gastronomi i z branż gospodarczych. To tam często stosowano urządzeń nazywanych pirometrami. Pirometr pozwalał mierzyć temperaturę z pewnej odległości, bez potrzeby bliskiego kontaktu z własnym ciałem.

Termometry bezdotykowe służą do pomiaru promieniowania z poziomu podczerwieni, jakie przekazuje konkretny przedmiot. Im większa temperatura ciała, tymże więcej światła dochodzi do sensora termometru. Dzięki wykorzystaniu rzeczonej metody, pomiar nie potrzebuje bezpośredniego kontaktu narzędzia z ciałem chorego. Niezwykle istotne jest, by przed przystąpieniem do używania termometru zaznajomić się bezpośrednio z instrukcją obsługi, ponieważ niezbędne jest przestrzeganie wszelkich wymagań wytwórcy.

Jak zobaczyć czy termometr odpowiednio mierzy? – Zaskakujące wyniki pomiaru.

Czasem zadziwiający rezultat spowodowany jest niewłaściwym przeprowadzeniem testu. Gdy temperatura zmierzona na czole powoduje, iż masz wątpliwości czy termometr bezdotykowy funkcjonuje odpowiednio, przeprowadź testowy pomiar na wewnętrznej stronie dłoni. Należy pamiętać natomiast, iż temperatura dłoni jest mniejsza oraz stanowi ok. 36,0 – 36,4℃. Gdy pomiar na dłoni wskazuje dobry rezultat, to znak iż niewłaściwy wynik przy teście na czole wykonany jest złamaniem podstaw pomiaru (np. mokre czoło, włosy przysłaniające skórę, czy pomiar sekundę po powrocie z dworu).

Czy należałoby używać termometrów bezdotykowych?

Termometry bezdotykowe są droższe, aniżeli tradycyjne, więc wielu klientom ciężko się zdecydować na ich zakup. Większa cena nie winna natomiast zniechęcać. Raz zakupiony termometr posłuży poprzez długie lata, natomiast zagrożenie jego zniszczenia jest niewielkie. Dodatkowo, w sklepach można kupić termometry bezdotykowe z atestem leczniczym, co naprawdę jest niezwykle ważnym plusem. Są one pewne oraz sprawdzone pod każdym kątem, natomiast zrobione poprzez nich pomiary uważa się za precyzyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.