Loading...
Choroby

Czy warto zdecydować się na prywatny ośrodek leczenia uzależnień?

Mężczyzna uwolnił się od uzaleźnienia

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma poważne problemy związane z nadużywaniem substancji psychoaktywnych. Alkohol, narkotyki czy nawet leki i hazard w prosty i szybki sposób przejmują kontrolę nad naszymi zachowaniami i jednocześnie sprawiają, że tracimy kontrolę nad naszym życiem oraz codziennością. Osoba uzależniona nieświadomie wycofuje się ze wszystkiego, co do tej pory sprawiało jej ogromną radość – traci kontakty towarzyskie i zaniedbuje domowe obowiązki. Bliscy powoli zauważają szereg wyraźnych zmian i z pewnością zastanawiają się, w jaki sposób można udzielić takiej osobie pomocy. Otóż niezależnie od tego, w jakim stadium znajduje się dane uzależnienie, konieczna będzie pomoc profesjonalistów. Mowa tu o ośrodkach leczenia i terapii uzależnień, które specjalizują się w rozwiązywaniu problemu nałogu. Niemniej jednak w kraju znajdziemy zarówno publiczne jak i prywatne placówki. Dlaczego więc warto zdecydować się na te drugie?

Publiczne ośrodki leczenia uzależnień – dlaczego nie są one najlepszym rozwiązaniem?

Wspomniane już zostało, że obecnie znajdziemy w naszym kraju zarówno publiczne ośrodki leczenia i terapii uzależnień, ale także i placówki takie jak np. FreeDom, które działają niezależnie od umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nie da się ukryć, że zgodnie ze statystykami zdecydowana większość osób w tym momencie decyduje się na wybranie placówki publicznej, gdyż doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że oferowane w niej leczenie jest całkowicie darmowe. Uzależniony nie płaci nic za pobyt, a terapia prowadzona jest przez konkretną ilość czasu. Niestety nie jest to najlepszym rozwiązaniem. Brak dodatkowych kosztów może być niezwykle kuszący, jednak warto pod uwagę wziąć chociażby czas oczekiwania na miejsce w takim ośrodku. Często pacjenci muszą zostać kilka tygodni lub nawet miesiąc ze swoim uzależnieniem, zanim zostanie im udzielona profesjonalna pomoc. Jak łatwo można się domyślić, w przypadku walki z nałogiem dosłownie każda minuta, godzina i dzień spełnia kluczową rolę. Właśnie z tego powodu, publiczne ośrodki leczenia uzależnień nie są najlepszym rozwiązaniem.

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień i ich największe zalety

W dużej mierze można powiedzieć, że w to prywatne ośrodki leczenia uzależnień jak np. FreeDom stają się jedynym, słusznym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z problemem uzależnień. Wynika to nie tylko z faktu, że czas oczekiwania na przyjęcie do takich placówek nie jest dłuższy niż jeden dzień. Przede wszystkim, prywatne ośrodki leczenia uzależnień mają dostęp do znacznie większych zasobów. Oznacza to, że prowadzą one terapie zgodnie z nowymi i innowacyjnymi metodami,  a także mogą zapewnić pacjentom o wiele lepsze warunki pobytu. Co więcej, długość terapii może być różnorodna i nie jest ona ograniczona zasadami NFZ. Jeśli więc zależy nam na kompleksowej i profesjonalnej pomocy dla osoby uzależnionej, to warto zdecydować się na zarezerwowanie dla niej miejsca w placówce prywatnej.

Materiał zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.