Loading...
Leki i suplementy

Czy zakupy w aptece internetowej są bezpieczne? Odpowiadamy!

Lekarstwa

Rosnąca popularność robienia zakupów w sieci znalazła swoje odzwierciedlenie również w przypadku branży farmaceutycznej. Wiele osób ma jednak obawy związane z korzystaniem z takiego rozwiązania. Czy słusznie? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć w poniższym artykule.

Praca aptek internetowych uregulowana prawnie

Działalność branży farmaceutycznej w sieci została zdefiniowana w regulacjach prawnych, aby zminimalizować niebezpieczeństwo nadużyć i oszukania w jakikolwiek sposób potencjalnych konsumentów. Aby sprawdzić, czy apteka internetowa, z której oferty chcesz skorzystać, spełnia określone wymagania, zweryfikuj czy na jej stronie odnajdujesz takie informacje i oznaczenia jak:

  • logo przedstawiające biały krzyżyk z czterema paskami w tle (logo to jest wspólne dla państw unijnych),
  • dane kontaktowe,
  • na stronie powinna być informacja o stacjonarnym odpowiedniku apteki,
  • odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz informację o stacjonarnym odpowiedniku apteki.

Czy to się opłaca?

Wiele branż część swoich usług przenosi do sieci, ze względu na dużą wygodę tego rozwiązania dla dwóch stron. Nie inaczej jest na rynku farmaceutycznym – wiele aptek działających w internecie może pochwalić się dużym asortymentem produktów leczniczych, suplementów czy dermokosmetyków. Niektóre z nich oferują również możliwość zamówienia leku na receptę, jednak po jego odbiór należy już się zgłosić do placówki stacjonarnej. Za zakupami online przemawiają często obniżki cen towarów oraz oszczędności nie tylko finansowe, ale i czasu. W końcu nie musimy wychodzić z domu, aby kupić interesujący nas produkt, a poza tym mamy możliwość od razu zweryfikowania czy jest on w ogóle dostępny. Zwolennicy tego sposobu robienia zakupów chwalą sobie możliwość zapoznania się w spokoju ze składem wybranego preparatu, a dzięki wygodnej wyszukiwarce, porównanie go z innymi.

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Z pewnością zakupy online doceniają osoby, dla których ważna jest wygoda i oszczędność czasu. Ponadto z tego rozwiązania chętnie korzystają osoby, dla których wychodzenie z domu może być w pewnym sensie utrudnione, na przykład w związku z chorobą, opieką nad małym dzieckiem czy niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.