Loading...
Uroda

Czy zrobienie tatuażu wpływa na treningi na siłowni?

Mężczyzna w tatuażach ćwiczący na siłowni

Tatuaże już dawno przestały być kojarzone ze środowiskami przestępczymi i stały się ozdobą dla ciała i sposobem na wyrażenie siebie i swoich poglądów. Co jednak powinniśmy zrobić, jeśli jesteśmy osobami uprawiającymi sport, a zbliża się termin naszej wizyty w studio tatuażu? Czy tatuaż oznacza rozstanie z siłownią i długą przerwę w treningach? Sprawdźmy to!

Jak dbać o świeży tatuaż?

Ile tatuatorów, tyle opinii i środków pielęgnacyjnych do świeżego tatuażu. Wszędzie jednak usłyszymy to samo – skóra potrzebuje czasu na gojenie się i regenerację. Dokładne wskazówki, dotyczące pielęgnacji tatuażu po zrobieniu, znaleźć można w artykule „Gojenie i pielęgnacja tatuażu po zrobieniu – sprawdź o czym musisz pamiętać!

Pewnym jednak jest to, że pierwsze trzy tygodnie są najważniejsze. Bezwzględnie należy stosować się do zaleceń tatuatora i na ten okres zapomnieć o siłowni po zrobieniu tatuażu.

Mężczyzna pielęgnujący swoje ciało po tatuażu
Źródło: Freepik.com

Kiedy wrócić na siłownię po wykonaniu tatuażu?

Kluczowe jest to, w jakim miejscu na ciele zrobiliśmy tatuaż oraz jakiej jest on wielkości. Jeśli na co dzień biegamy, a tatuaż zrobiliśmy na ręce, to do aktywności możemy wrócić już po pięciu dniach. Jeśli mamy tatuaż na nodze, a chcemy popracować nad górnymi partiami mięśni, to również możemy wrócić po pięciu dniach, gdyż dolne partie nie będą obciążane.

Przy bardzo dużych tatuażach, np. na plecach, lub tzw. rękawach, okres rekonwalescencji będzie przebiegał jeszcze dłużej i niezależnie od dyscypliny sportu jaką uprawiamy, należy odpuścić wysiłek fizyczny nawet na 2-3 miesiące.

Powrót do wysiłku fizycznego po tatuażu

Pierwsze treningi po powrocie na siłownie nie powinny być bardzo intensywne, gdyż produkujemy wtedy spore ilości potu, a nie możemy narażać świeżego tatuażu na długotrwałe działanie wilgoci.

Siłownie to niestety siedliska bakterii, drożdży i grzybów i wracając ze świeżym tatuażem do treningów narażamy go na infekcje. Ponadto przez tarcie o sprzęt lub naszą odzież możemy przeszkodzić naszej skórze w prawidłowym gojeniu się.

Pamiętajmy, że ważniejsze od „robienia formy życia” w tej chwili staje się zminimalizowanie uszkodzeń tatuażu do zera, i jeśli bardzo chcemy uprawiać sport z nowiutkim tatuażem pomogą nam w tym:

  • dbanie o higienę, używanie na siłowni ręczników jednorazowych oraz oddychającej odzieży,
  • dobranie ćwiczeń, które nie będą angażowały mięśni pod nowo zrobionym tatuażem,
  • zakrywanie tatuażu, by nie dopuścić do rozwoju bakterii,
  • stosowanie się do zaleceń tatuatora.

Tatuaże związane z siłownią

Jeśli tatuujemy sobie nasze dzieci, zwierzęta, widok na góry czy może, do dlaczego nie symbole w temacie sportu? Tatuaże związane z siłownią są bardzo popularne wśród osób aktywnych fizycznie. Bardzo stylowo prezentują się na skórze i mogą być dla nas dodatkową motywacją.

Poniżej kilka ciekawych propozycji wzorów tatuaży związanych z siłownia i sportem!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.