Czym charakteryzują się rowery szosowe?

Jeszcze niedawno rowery szosowe zarezerwowane były głównie dla zawodowców, ale dzisiaj coraz częściej stanowią normalny widok na ulicach. Korzystają z nich już nie tylko zawodowcy, ale też pasjonaci szosowych eskapad czy laicy jeżdżący sporadycznie na krótkie wycieczki. Czym charakteryzuje się tak zwana kolarzówka? Gdzie można zakupić ten model roweru i jakie akcesoria mogą okazać się przydatne podczas jego użytkowania? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Rowery szosowe – skąd się wzięły?

Rowery szosowe stanowią najstarsze i najbardziej popularne modele rowerów na całym świecie. Ich produkcję rozpoczęto z myślą o pokonywania długich odległości w jak najkrótszym czasie, zatem początkowo były tylko środkiem transportu. Szybko jednak, rower szosowy stał się pożądanym sprzętem sportowym, a kolarstwo w wielu krajach stało się sportem zrzeszającym wokół siebie wielu wiernych miłośników.  

Rowery szosowe – charakterystyka modelu

Znana na całym świecie “kolarzówka” charakteryzuje się lekkością i bardzo wytrzymała ramą o wąskiej konstrukcji. Kierownica w tego typu rowerach zazwyczaj wygięta jest w charakterystyczny sposób ku górze lub w dół. Koła wyposażone są w bardzo gładkie opony ułatwiające pokonywanie twardych i gładkich szlaków. Taki skonstruowany jednoślad może osiągać naprawdę zawrotną prędkość, co da się zaobserwować śledząc kolarzy na zmaganiach podczas zawodów na najlepszych i najbardziej wymagających trasach świata.

Czołowi producenci rowerów szosowych

Liderami produkującymi rowery szosowe są Focus i Fuji. Marka Focus słynie z ponadczasowych i niezwykłych ram rowerowych. Ich konstrukcja zapewnia wysoki komfort użytkowania jednośladu oraz płynną jazdę nawet podczas przemierzania terenów o nierównym podłożu. Marka dba również o design zapewniając karbonową konstrukcję, która podbiła serca wielu zawodowców. Fuji jest japońską marką wykupiona przez Amerykanów, funkcjonującą na rynku ponad 100 lat. Doświadczenie i tradycja pozwalają produkować rowery wyposażone w najbardziej innowacyjny osprzęt na świecie. Obecnie Fuji zapewnia jednoślady z praktycznie każdego segmentu rowerowego. 

Dostępność rowerów Fuji w Lublinie

Zakup dobrego i funkcjonalnego roweru szosowego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie posiadasz specjalistycznej wiedzy. Przed wyborem konkretnego modelu warto poradzić się specjalisty, a ponadto szczególną uwagę zwrócić na znane i cenione marki, takie jak Fuji. Dostępność rowerów Fuji w Lublinie nie stanowi problemu, bowiem można je znaleźć w wielu sklepach rowerowych, zarówno stacjonarnie jak i online.

Akcesoria do rowerów szosowych

Wśród wartościowych akcesoriów wyróżnia się chociażby odpowiedni strój, składający się z koszulki i spodenek ciasno przylegających do ciała rowerzysty. Warto także zadbać o odpowiednie obuwie, kask oraz rękawiczki. Wielu zawodowców decyduje się również na zainwestowanie w profilowane siodełko amortyzujące wstrząsy.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.