Loading...
Sport

Czym charakteryzują się rowery szosowe?

Jazda na rowerze szosowym przy zachodzie słońca

Jeszcze niedawno rowery szosowe zarezerwowane były głównie dla zawodowców, ale dzisiaj coraz częściej stanowią normalny widok na ulicach. Korzystają z nich już nie tylko zawodowcy, ale też pasjonaci szosowych eskapad czy laicy jeżdżący sporadycznie na krótkie wycieczki. Czym charakteryzuje się tak zwana kolarzówka? Gdzie można zakupić ten model roweru i jakie akcesoria mogą okazać się przydatne podczas jego użytkowania? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Rowery szosowe – skąd się wzięły?

Rowery szosowe stanowią najstarsze i najbardziej popularne modele rowerów na całym świecie. Ich produkcję rozpoczęto z myślą o pokonywania długich odległości w jak najkrótszym czasie, zatem początkowo były tylko środkiem transportu. Szybko jednak, rower szosowy stał się pożądanym sprzętem sportowym, a kolarstwo w wielu krajach stało się sportem zrzeszającym wokół siebie wielu wiernych miłośników.  

Rowery szosowe – charakterystyka modelu

Znana na całym świecie “kolarzówka” charakteryzuje się lekkością i bardzo wytrzymała ramą o wąskiej konstrukcji. Kierownica w tego typu rowerach zazwyczaj wygięta jest w charakterystyczny sposób ku górze lub w dół. Koła wyposażone są w bardzo gładkie opony ułatwiające pokonywanie twardych i gładkich szlaków. Taki skonstruowany jednoślad może osiągać naprawdę zawrotną prędkość, co da się zaobserwować śledząc kolarzy na zmaganiach podczas zawodów na najlepszych i najbardziej wymagających trasach świata.

Czołowi producenci rowerów szosowych

Liderami produkującymi rowery szosowe są Focus i Fuji. Marka Focus słynie z ponadczasowych i niezwykłych ram rowerowych. Ich konstrukcja zapewnia wysoki komfort użytkowania jednośladu oraz płynną jazdę nawet podczas przemierzania terenów o nierównym podłożu. Marka dba również o design zapewniając karbonową konstrukcję, która podbiła serca wielu zawodowców. Fuji jest japońską marką wykupiona przez Amerykanów, funkcjonującą na rynku ponad 100 lat. Doświadczenie i tradycja pozwalają produkować rowery wyposażone w najbardziej innowacyjny osprzęt na świecie. Obecnie Fuji zapewnia jednoślady z praktycznie każdego segmentu rowerowego. 

Dostępność rowerów Fuji w Lublinie

Zakup dobrego i funkcjonalnego roweru szosowego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie posiadasz specjalistycznej wiedzy. Przed wyborem konkretnego modelu warto poradzić się specjalisty, a ponadto szczególną uwagę zwrócić na znane i cenione marki, takie jak Fuji. Dostępność rowerów Fuji w Lublinie nie stanowi problemu, bowiem można je znaleźć w wielu sklepach rowerowych, zarówno stacjonarnie jak i online.

Akcesoria do rowerów szosowych

Wśród wartościowych akcesoriów wyróżnia się chociażby odpowiedni strój, składający się z koszulki i spodenek ciasno przylegających do ciała rowerzysty. Warto także zadbać o odpowiednie obuwie, kask oraz rękawiczki. Wielu zawodowców decyduje się również na zainwestowanie w profilowane siodełko amortyzujące wstrząsy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.