Loading...
Uroda

Czym jest floating?

Róża na ręcznikach.

Coraz więcej osób zaczyna interesować się floatingiem, czyli bardzo specyficzną formą relaksacji, podczas której wchodzi się do specjalnej kapsuły floatingowej, w której znajduje się woda z solą EPSOM. W trakcie sesji floatingowej unosisz się na tej wodzie w stanie nieważkości i uspokajasz swoje zmysły. Podczas sesji relaksuje się nie tylko twoja psychika, ale również twoje ciało. Mówi się, że zaledwie 60 minut sesji floatingowej odpowiada za relaks równoważny do 4 godzin nieprzerwanego snu.

Czy trzeba umieć pływać?

Wiele osób obawia się tego, że floating nie jest dla nich ze względu na to, że nie potrafią oni pływać. Prawda jest taka, że nie trzeba posiadać umiejętności pływania, aby móc cieszyć się z efektów floatingu – mówi ekspert z salonu Magia dla Ciała oferującego floating we Wrocławiu. Ze względu na ilość soli rozpuszczonej wodzie, sesja floatingu przypomina nieco pływanie w Morzu Martwym, gdzie ciało człowieka samowolnie unosi się na wodzie. Ty w takich warunkach możesz położyć się na wodzie, zamknąć oczy i pozwolić myślom płynąć. Pamiętaj jednak o tym, aby nie przecierać oczu mokrą dłonią, ponieważ przez ilość soli  oczy mogą piec.

Dla kogo jest floating?

Floating jest dla wszystkich tych, którzy w innych warunkach nie są w stanie w pełni się zrelaksować. Z floatingu korzystają zarówno zwykli ludzie, jak i sportowcy. Także kobiety w ciąży w drugim i trzecim trymestrze mogą sobie pozwolić na tego typu sesję relaksacyjną o ile pozwala na to ich zdrowie. Warto jednak wspomnieć, że kobiety w pierwszym trymestrze ciąży nie powinny korzystać z zabiegów floatingowych. Warto także poczekać z takim zabiegiem, jeżeli ma się podrażnioną skórę lub ma się menstruację.

Jakie są korzyści floatingu?

Jest wiele powodów, dla których warto jest korzystać z floatingu. Przede wszystkim za pomocą tych zabiegów można autentycznie się zrelaksować, ale to nie wszystko. Dzięki floatingowi można nadrobić poziom magnezu w organizmie. Oprócz tego floating uwalnia od zmęczenia, wygładza i nawilża skórę, poprawia jakość snu, zwiększa kreatywność a także doskonale wpływa na koncentrację i szybkość uczenia się. Po sesjach floatingu można także spodziewać się przyspieszonego zdrowienia oraz redukcji odczuwania niepokoju i rozdrażnienia.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy są jakieś przeciwwskazania do floatingu. Tak jak już zostało wspomniane kobiety w pierwszym trymestrze ciąży nie powinny korzystać z zabiegów floatingu. Dodatkowo także menstruacja jest przeciwwskazaniem do tego rodzaju relaksacji. Ponadto, z floatingu nie powinny korzystać osoby, które spożywały alkohol lub które są zaraz po zabiegu wykonania tatuażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.