Loading...
Włosy

Czym jest infuzja tlenowa na włosy?

Mężczyzna podczas infuzji tlenowej na włosy

Borykasz się z różnorakimi problemami skóry głowy, a może Twoim utrapieniem są wypadające włosy? Jest na to świetny zabieg, który pomaga zastopować problemy z jakimi dotąd trudno Ci było sobie poradzić – to infuzja tlenowa skóry głowy. Zabieg ten polega na podaniu w głąb skóry substancji aktywnych oraz odżywczych za pomocną sprzężonego powietrza. To także idealny sposób na dotlenienie skóry głowy oraz pobudzenia mikrokrążenia w skórze głowy.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Infuzja tlenowa skóry głowy jak każdy inny zabieg ma swoje wskazania oraz przeciwwskazania. Krótko charakteryzując infuzję tlenową na włosy, jest to jeden z najnowocześniejszych i powszechnie wykonywanych zabiegów trychologicznych, którego celem jest wspomaganie leczenia rozmaitych problemów skórnych, poprawa kondycji włosów, odmładzanie ich jak również ograniczenie ich wypadania. Zabieg infucji tlenowej jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpiecznym, nie niesie ze sobą ryzyka powikłań. Zabieg ten dedykowany jest kobietom oraz mężczyznom.

Istnieje całkiem sporo wskazań do wykonania infuzji tlenowej. Wśród nich wymienić można:

  • wypadanie włosów,
  • potrzebę wzmocnienia włosów,
  • zapalenie mieszków włosowych,
  • AZS, czyli atopowe zapalenie skóry,
  •  łojotok,
  • łupież suchy i tłusty, etc.

Jednocześnie istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Przeciwwskazaniami są jednak:

  • alergie na składniki aktywne podawane podskórnie,
  • aktywna choroba nowotworowa.

Jak wygląda zabieg infuzji tlenowej na włosy?

Urządzeniem wykorzystywanym podczas zabiegu jest aerograf, który służy do podania sprzężonego tlenu do głębszych warstw skóry pod ciśnieniem. Urządzenie podaje podskórnie tlen milimetr po milimetrze na obszarze skóry głowy, który objęty jest danym problemem jak łysienie lub stany zapalne. Tlen podawany jest pod ciśnieniem 1 – 2 barów. Jest to 96 procentowy tlen połączony ze składnikami aktywnymi. Same składniki aktywne, które podane zostaną pacjentowi są komponowane indywidualnie pod kątem danego problemu i wymagań, co do efektu jakie przedstawia pacjent. Zabieg infuzji tlenowej może być połączony z innymi zabiegami trychologicznymi. Po zakończonym zabiegu skóra głowy pacjenta zostaje poddana naświetlaniu lampą LED. Zabieg infuzji jest zabiegiem bezbolesnym i trwa około 1 godzinę.

Jakich efektów można się spodziewać?

Pacjenci, którzy poddają się zabiegom infuzji tlenowej podkreślają, iż zabieg ten przynosi dość szybkie i bardzo zadowalające efekty. Tlen wtłaczany pod ciśnieniem wraz ze składnikami aktywnymi działa na skórę dotkniętą zmianami chorobowymi łagodząco oraz regenerująco. Zabieg skutecznie pobudza mikrokrążenie skóry, co znacząco pobudza cebulki włosowe do wzrostu. Tlen ma także silne działanie antybakteryjne.

Zaleca się, by wykonać około 8 – 10 zabiegów infuzji tlenowej celem utrwalenia się jej korzystnych efektów na włosach i na skórze głowy. Początkowo warto wykonać około 4 zabiegi co tydzień, a następnie 4 co dwa tygodnie. Efekt można utrwalić zabiegami przypominającymi – te warto wykonać po około 3 miesiącach. A jakich efektów można się spodziewać? Trycholodzy zgodnie podkreślają, iż infuzja tlenowa wzmacnia znacząco włosy i stymuluje je do wzrostu. Skóra po serii zabiegów jest zdecydowanie lepiej ukrwiona, a to wpływa na widoczne zahamowanie wypadania włosów. Zabieg infuzji odżywia włosy oraz znacząco wycisza pracę gruczołów łojowych. Na skutek działania tlenu łagodzone są istniejące stany zapalne. Tlen posiada właściwości antybakteryjne, a co za tym idzie aktywnie ogranicza kolonie bakterii beztlenowych, które znajdują się na skórze głowy. Same włosy także zyskują na zabiegu – działa on na nie kondycjonująco, włosy stają się dużo bardziej elastyczne i wytrzymałe.

W przypadku problemów z włosami i skórą głowy zawsze warto zwrócić się po pomoc do specjalisty. To gwarantuje, iż kroki podjęte celem leczenia schorzenia są dobrze dobrane i wystarczające. Infuzja tlenowa może być uzupełniona także innymi zabiegami lub kuracjami dermokosmetykami, które indywidualnie dobierze Ci trycholog.

Na zlecenie Eurtex PPHU Dariusz Górak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.