Loading...
Uroda

Czym jest karboksyterapia i kiedy warto ją wykonać?

kobieta po karboksyterapi dotykająca swojej twarzy

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej są w stanie nadać skórze młodszy wygląd o wiele lepiej niż kosmetyki. Jedną z takich procedur jest karboksyterapia.

Terapia „cudownym gazem”, ponieważ tak również opisywana jest karboksyterapia, to zabieg polegający na zastosowaniu medycznego dwutlenku węgla – CO2. Dzisiaj jest popularna na całym świecie jako skuteczny sposób na zmniejszenie zmarszczek, wiotkości skóry, a także ogólną poprawę jej kondycji. Z tej procedury można skorzystać także w polskich gabinetach medycyny estetycznej.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg, którego celem jest wprowadzenie pod skórę medycznego dwutlenku węgla z wykorzystaniem specjalnej aparatury – urządzenia kontrolującego podanie gazu oraz cieniutkiej igły.

Zabieg ten może być prowadzony zarówno na twarzy, jak i na ciele, między innymi na brzuchu, udach, pośladkach, dekolcie, dłoniach oraz na owłosionej skórze głowy. Terapia bazująca na dwutlenku węgla jest wysoce efektywna, a także jest bezpieczna, co powoduje, że obecnie decyduje się na nią tak dużo osób zainteresowanych poprawą swojego wyglądu.

Jak działa zabieg karboksyterapii?

Zabieg medycyny estetycznej jak karboksyterapia działa wielokierunkowo, dlatego zabieg ten cechuje się również tak wysoką skutecznością i ma długofalowe rezultaty.

Po wprowadzeniu gazu pod skórę, rozchodzi się on po okolicznych tkankach. Powoduje wtedy dotlenienie komórek, rozszerzenie naczyń krwionośnych, a także przyspiesza detoks, czyli usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Również karboksyterapia bardzo skutecznie pomaga w pozbyciu się tkanki tłuszczowej – powoduje miejscowe rozbicie komórek tłuszczowych, czyli proces lipolizy.

Dodatkowo karboksyterapia aktywuje procesy produkcji kolagenu i elastyny – to dwa kluczowe związki dla młodości skóry, ponieważ stanowią one element jej wewnętrznego stelaża odpowiadającego za jej jędrny wygląd i brak zmarszczek.

W związku z tym karboksyterapia może być przeprowadzona wtedy, gdy celem jest zarówno usunięcie widocznych niedoskonałości, jak i uzyskanie efektu anti-aging, czyli przeciwstarzeniowego.

Kiedy warto skorzystać z karboksyterapii?

Zabieg medycznym dwutlenkiem węgla jest rekomendowany dla każdej osoby, która chciałaby poprawić swój wygląd w sposób naturalny – bez wstrzykiwania różnych substancji jak botoks czy kwas hialuronowy.

Wskazania do karboksyterapii:

 • cienie i worki pod oczami
 • zmarszczki widoczne wokół oczu i w innych partiach twarzy
 • skóra zszarzała, wiotka, wymagająca rewitalizacji
 • miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej, na przykład w okolicy podbródka, na pośladkach, udach, w okolicy talii
 • cellulit i rozstępy widoczne na skórze ciała
 • nadmiernie wypadające włosy

Jakie są efekty karboksyterapii i ile zabiegów należy wykonać?

Już nawet po jednym zabiegu karboksyterapii skóra wygląda o wiele lepiej – jest odżywiona, zrewitalizowana, zanikają widoczne na niej niedoskonałości. Także można uzyskać efekt zmniejszenia wypadania włosów.

By osiągnąć optymalne rezultaty, konieczne jest wykonanie serii procedur. Najczęściej karboksyterapia wymaga 5-10 zabiegów w zależności od kondycji skóry.

Czy karboksyterapia jest dla każdego?

Zabieg jak karboksyterapia jest bezpieczny, dlatego nie powoduje on ryzyka pojawienia się poważnych skutków ubocznych. Jednak podobnie jak inne procedury medyczne, ma on określone przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę przy dobieraniu odpowiedniej metody pielęgnacji skóry w gabinecie medycyny estetycznej.

Główne przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża
 • ciężkie choroby serca, na przykład niewydolność serca
 • ciężkie choroby płuc
 • stany zapalne skóry w miejscu zabiegu
 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej
 • choroba nowotworowa

Podsumowując, karboksyterapia to nie tylko skuteczny sposób redukcji tkanki tłuszczowej, ale również innych niedoskonałości – cieni pod oczami, zmarszczek czy wypadania włosów. Dzięki niemu można cieszyć się młodym wyglądem na dłużej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.