Loading...
Uroda

Czym jest tatuaż handpoke? Jak go wykonać?

Mężczyzna robiący hand poked tattoo

Tatuaż handpoke (Hand poked tattoo – z angielskiego oznacza „rękę i szturchnięcie ) to jedna z antycznych technik tatuowania, która cieszy się wśród miłośników tatuażu stale rosnącą popularnością. Handpoke jest to proces tworzenia tatuażu, który jest wykonywany bez konieczności użycia maszynki elektrycznej. Tatuaż powstaje poprzez miarowe wbijanie tuszu pod naskórek. Kropka po kropce, aż powstaje kompletny wzór. Artyści do pracy potrzebują zazwyczaj jedynie sterylnej igły oraz tuszu.

Skąd pochodzi metoda hand poked tattoo?

Styl ten wywodzi się z kultury plemiennej. Stąd pochodzą tzw tribale. Wzory, które tatuowały sobie plemiona, nie były przypadkowe. Miały one stricte określony cel, miały np. odstraszyć wroga lub symbolizować status społeczny.

Jak powstaje hand poked tattoo?

Proces tworzenia tatuażu za pomocą metody handpoke rozpoczyna się od tworzenia projektu danego wzoru, jaki chcemy umieścić na naszej skórze. Następnie artysta nagrzewa igłę i macza ją w tuszu. Niektórzy owijają dodatkowo igłę nicią, by ta lepiej chłonęła tusz. Dalej można przechodzić do tworzenia samego rysunku, kropka po kropce wprowadzamy tusz pod skórę. Zazwyczaj koniecznie jest kilkukrotne wbicie igły, aby wycieniować wzór.

Tatuaż handpoke, a tatuaż wykonany maszynką

Metoda handpoke jest znacznie bardziej czasochłonna niż wykonanie tatuażu tradycyjną maszynką elektryczną. Tatuowanie przy pomocy maszynki jest o wiele wygodniejsze, a przede wszystkim zajmuje mniej czasu. Maszynki elektryczne są wyposażone w kilka igieł napędzanych silniczkiem, które nakłuwają skórę do kilku tysięcy razy na minutę. Z tego powodu metodą handpoke wykonuje się najczęściej małe wzory, które i tak wymagają od tatuatora kilkugodzinnego nakładu pracy.

Wydawać by się mogło, że metoda ta jest dość prymitywna, jednakże tatuaże handpoke są równie trwałe i profesjonalne, co tatuaże wykonane innymi metodami. Oczywiście pod warunkiem, że są one wykonane w sterylnych warunkach i przez profesjonalistę oraz przy zachowaniu szeregu niezbędnych procedur.

Czy tatuaż wykonany metodą handpoke boli?

Tak, jak przy innych metodach tatuowania, wykonanie tatuażu metodą handpoke powoduje ból. Stopień odczuwania bólu jest oczywiście indywidualny dla każdego człowieka. Tatuażyści  przekonują jednak, że ból odczuwany przy handpoke jest mniejszy niż przy tradycyjnym tatuowaniu maszynką elektryczną. Przed przystąpieniem do tatuowania możemy sięgnąć oczywiście po apteczne środki  łagodzące ból. Profesjonalne salony tatuażu mają zazwyczaj w swojej ofercie również żele znieczulające.

Fenomen Hand poked tattoo

Niewątpliwie tatuaże wykonane tą metodą są bardzo urokliwe, a sam proces ich tworzenia jest bardziej złożony. Śmiało można stwierdzić, że artyści są niczym rzemieślnicy, którzy przy pomocy swoich rąk tworzą niepowtarzalne arcydzieła. Praca tatuatora wymaga od niego niezwykłej precyzji , wprawy ręki , a także cierpliwości. Hand poked tattoo cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród kobiet, które cenią sobie subtelne i minimalistyczne wzory.

Źródło zdjęć: silverjerry______

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.