Loading...
Uroda

Czym kierować się wybierając implanty?

Kobieta z implantami

Implanty stomatologiczne to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań w przypadku leczenia bezzębia. Zapewnia ono efekt wizualny i funkcjonalny bardzo zbliżony do naturalnego zęba – najbardziej spośród wszystkich rozwiązań protetycznych (w tym protezy i mostów protetycznych). Pacjenci, którzy decydują się na skorzystanie z implantów, z reguły mają do wyboru implanty cyrkonowe, nazywane także ceramicznymi i tytanowe. Obecnie jest to standard oferowany przez znaczną część klinik stomatologicznych specjalizujących się w implantologii. Implanty cyrkonowe jeszcze kilka lat temu nie były tak znane, jak teraz – co więc sprawiło, że ich popularność nagle wzrosła? Jakie zalety implantów cyrkonowych sprawiły, że część pacjentów wybrała je zamiast implantów tytanowych? Czym kierować się wybierając implanty?

Cenisz sobie estetykę?

Pierwszą zaletę implantów cyrkonowych nad tytanowymi można dostrzec na pierwszy rzut oka. Implanty tytanowe mają srebrnoszary kolor, co sprawi, że nawet przy niewielkim obniżeniu linii dziąseł może dojść do odsłonięcia implantu – niewielkiego, ale niestety zauważalnego. Implanty cyrkonowe zapewniają większy komfort psychiczny, gdyż kolorystycznie są zbliżone do naturalnego koloru zęba.

Jesteś uczulony na tytan?

Istnieje niewielka grupa osób, które są uczulone na tytan. W związku z tym nie mogą one skorzystać z implantu tytanowego. Pojawienie się implantów cyrkonowych umożliwiło im bezpieczne przeprowadzenie leczenia implantologicznego, bez ryzyka o pojawienie się reakcji alergicznych. W związku z tym – jeśli zmagasz się z uczuleniem na tytan, powinieneś zdecydować się na implanty ceramiczne.

Preferujesz uniwersalne rozwiązania?

Jeśli nie jesteś uczulony na tytan, a potencjalne niewielkie uwidocznienie implantu nie będzie ci przeszkadzać – powinieneś zapoznać się z zaletami implantów tytanowych nad cyrkonowymi. Przede wszystkim, implant tytanowy jest trwalszym rozwiązaniem. Dodatkowo, implanty tytanowe są bardziej uniwersalne i sprawdzą się nawet w trudnych przypadkach, w przeciwieństwie do implantów cyrkonowych.

Ogólną zaletą implantów – zarówno tytanowych, jak i cyrkonowych – jest to, że dzięki nim możemy przywrócić pełną funkcjonalność szczęki. Rozgryzanie pokarmów z implantami (i zamocowanymi na nich koronami) nie będzie stanowić żadnego problemu. Implanty uchronią cię także od powstania zniekształceń rysów twarzy (postarzenie twarzy, zapadanie jej rysów, pojawianie się zmarszczek) i zanikania struktury kostnej szczęki.

Jeśli poszukujesz dobrych implantów, sprawdź stronę http://prosmile.warszawa.pl/oferta/implantologia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.