Loading...
Jedzenie

Czym są soki NFC?

świerzo wyciśniety sok z owoców w szklance na stole

Picie soków to bardzo przyjemny sposób na to, żeby dostarczyć do organizmu skoncentrowaną dawkę witamin i minerałów. Ich spożywanie stało się popularne zwłaszcza wśród dzieci i osób, które pragną wprowadzić zdrowe nawyki do swojej diety. Najlepsze są soki wyciskane samodzielnie na wolnych obrotach. Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Wtedy warto sięgnąć po soki NFC. Dowiedz się, czym one są.

Według WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia, każdy człowiek powinien dziennie spożywać min. 400 g owoców i warzyw w porcjach po 80-100 g. Dla wielu osób zjedzenie takiej ich ilości jest niewyobrażalnie trudne. Dużym ułatwieniem jest zastąpienie jednej porcji szklanką soku. Warzywa i owoce w płynnej postaci jest nie tylko przyjemniej spożyć, ale także łatwiej przyswoić zawarte w nich składniki odżywcze. Jednak, żeby sok był pełnowartościowy, powinien być także przygotowany w odpowiedni sposób.

Soki NFC – co to jest?

Sok z określeniem NFC to napój stworzony w 100% z naturalnych i świeżych owoców oraz warzyw. Dopisek NFC to skrót od angielskiego określenia „not from concentrate”. Oznacza, że podczas produkcji nie dodawano do napoju wody, cukru ani konserwantów, więc jest wolny od jakichkolwiek dodatków i ma taki sam skład jak ten wyprodukowany w domu we własnej sokowirówce.

Jednak ze względu na brak substancji konserwujących, soki NFC mają krótką datę przydatności do spożycia. Na szczęście w wielu sklepach, takich jak np. Premium Rosa, napoje sprzedawane są w opakowaniach próżniowych z kranikiem. Dzięki temu powietrze nie przedostaje się do środka i nie przyspiesza utleniania się soku, a w efekcie jego psucia.

Soki NFC – jak powstają?

Zastanawiasz się, czym różnią się soki NFC od zwykłych napojów? Najważniejsza różnica polega na tym, że otrzymuje się je ze świeżego soku pozyskanego bezpośrednio z owoców, a nie koncentratu. Dzięki temu zachowują one 100% swoich substancji odżywczych. Takie soki są następnie poddawane procesowi pasteryzacji, czyli delikatnemu podgrzaniu płynu, aby usunąć z niego wszelkie drobnoustroje i enzymy, które wraz z upływem czasu mogą doprowadzać do jego psucia.

Jest to zdrowe i w pełni bezpieczne rozwiązanie, często stosowane przez mamy i babcie podczas produkcji domowych przetworów. Różnica polega tylko na tym, że zakładach wykorzystuje się profesjonalne maszyny, które pozwalają zachować więcej witamin nieodpornych na wysokie temperatury.

Zalety soków NFC

Zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po soki NFC? Zdecydowanie tak! Mają one wiele zalet. M.in.:

  • zawierają bardzo dużo witamin i minerałów, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dzięki czemu dobrze sprawdzają się dla osób, chcących bez żadnego wysiłku urozmaicić dietę swojej rodziny,
  • mają dużo błonnika pokarmowego, który wspomaga właściwą pracę układu pokarmowego. W rezultacie sprawdzają się dla osób na diecie oraz tych, które chcą poprawić funkcjonowanie jelit.

Dużą zaletą soków NFC jest to, że mają bardziej wyrazisty smak i intensywny zapach, dzięki czemu spożywanie ich jest bardziej przyjemne i chętniej sięgają po niego dzieci.

Masz dość wyciskania własnych soków? Nie rezygnuj z ich picia tylko z tego powodu! Sprawdź stronę https://sklep.premiumrosa.pl/ i sięgnij po produkty NFC by wzbogacać swoją dietę już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.