Loading...
Zdrowie

Darmowy kalkulator BMI i BMR – sprawdź jak obliczyć

Liczenie swojego BMI i BMR na darmowym kalkulatorze kalorii

Artykuł partnera.

Obliczenie prawidłowego wskaźnika masy ciała i zapotrzebowania kalorycznego jest bardzo ważne dla zdrowia. W ten sposób możesz łatwo dowiedzieć się, czy Twoja waga jest prawidłowa albo cierpisz na schorzenie takie jak niedowaga lub nadwaga. Pozwala to zaplanować swoją codzienną dietę w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się jak poznać swoje BMI i BMR!

BMI Kalkulator – szybkie poznanie wskaźnika masy ciała

BMI jest najpopularniejszym tego typu wskaźnikiem na świecie i może odnosić się do ludzi w różnym wieku oraz różnych płci. Jego sekret tkwi w prostocie obliczeń, które można wykonać bardzo szybko. Jedyne co potrzebne jest do wyliczenia prawidłowego wskaźnika masy ciała, to Twój wzrost oraz waga. Proporcje między nimi określają to, czy wszystko mieści się w normie. 

Nie musisz wykonywać tych działań ręcznie. BMI kalkulator to narzędzie, które w ciągu paru sekund pokaże Ci czy masz prawidłową wagę, niedowagę, nadwagę lub bardziej poważny stan. W ten sposób będziesz mógł podjąć odpowiednie kroki do tego, by zadbać o swoje zdrowie oraz sylwetkę. 

Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać, że BMI kalkulator jest mało precyzyjny. Otrzymane wyniki uwzględniają tylko parę prostych czynników i niekoniecznie w stu procentach odzwierciedlają stan zdrowotny danej osoby. Przykładowo sportowcy i osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, mają większą masę przez wzgląd na swoje rozbudowane mięśnie i jest to całkowicie normalne.

Z tego powodu warto poznać nie tylko swoje BMI, ale także zapotrzebowanie kaloryczne. Tylko w ten sposób można rozsądnie i bezpiecznie zaplanować swoją dietę. 

Darmowy kalkulator kalorii – dowiedz się więcej 

Kalkulator BMR to dużo precyzyjniejsze narzędzie, które pozwala na dokładne wyliczenie zapotrzebowania organizmu na kalorie. Uwzględnia nie tylko wagę i wzrost, ale także czynniki takie jak płeć, wiek czy częstotliwość oraz intensywność ćwiczeń fizycznych. 

Chociaż obliczenia w tym przypadku są dużo bardziej skomplikowane, to nie będą stanowić dla Ciebie problemu. Wykorzystaj darmowy kalkulator kalorii i poznaj swoje wyniki w ciągu paru sekund. 

Poznanie swojego zapotrzebowania pozwala na precyzyjne zaplanowanie diety. W ten sposób wiesz dokładnie, ile kalorii musisz zjeść, by utrzymać swoją wagę lub ją zmienić. Darmowy kalkulator kalorii wylicza nie tylko zalecane, ale także minimalne zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Dzięki temu nawet przy odchudzaniu nie zaistnieje ryzyko, że się zagłodzisz. 

Jak dopasować dietę do BMI i BMR? BeDiet catering

Poznanie swoich wskaźników BMI i BMR to tylko połowa sukcesu. Druga to zaplanowanie sposobu odżywiania, które pomoże Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty i wzmocnić Twoje zdrowie. Możesz to zrobić sam, ale warto zastanowić się również nad dietą pudełkową.

To rozwiązanie, które sprawi, że nie będziesz musiał marnować czasu na gotowanie i zakupy spożywcze. Gwarantuje też zdrowe i zbilansowane odżywianie, bez konieczności pogłębiania swojej wiedzy na temat jedzenia. Sprawdź ofertę BeDiet catering i przekonaj się sam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.