Loading...
Uroda

Depilacja laserowa Light Sheer Duet – jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowywanie się do depilacji laserem

Depilacja laserem Light Sheer Duet cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób nie ma zielonego pojęcia, jak przygotować się do takiego zabiegu. Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał depilacji laserowej, warto pamiętać o kilku szczegółach, które zostaną dokładnie opisane w niniejszym artykule.

Czego nie wolno robić przed zabiegiem?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby przynajmniej sześć miesięcy przed zabiegiem zrezygnować z doustnej kuracji retinoidami. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu przez miesiąc nie można korzystać z jakichkolwiek form depilacji. Jeżeli nie przestrzegać będzie się tej zasady, to całkowite usunięcie owłosienia będzie wiązać się z koniecznością powtórzenia depilacji laserowej za jakiś czas. Specjaliści zalecają również, aby dwa tygodnie przed zabiegiem odstawić preparaty światło uwrażliwione. Skóra powinna być w dobrym stanie, dlatego też zaleca się całkowite zrezygnowanie z opalania naturalnego i solarium (1-2 miesiące przed zabiegiem).

Jak przygotować skórę przed zabiegiem?

Odpowiednio przygotowana skóra, może znacząco poprawić efektywność lasera Light Sheer Duet. Dobrym rozwiązaniem jest między innymi systematyczne nawilżanie skóry, chociaż dzień przed depilacją laserową, kremy nawilżające należy odstawić na bok. Przed depilacją zaleca się także zgolenie włosów na gładko. W żadnym wypadku nie można korzystać z wosku i innych metod, które polegają na wyrywaniu owłosienia. W trakcie zabiegu skóra musi być idealnie czysta i dobrze odtłuszczona. Unikać należy także perfum i dezodorantów.

Kto nie może skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserem Light Sheer Duet jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem i z jego dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każdy. Warto jednak wspomnieć o tym, że są pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Lasera Light Sheer Duet nie można używać w przypadku opalonej skóry i u osób, które przyjmują leki światłouczulające albo antybiotyki na trądzik. Depilacja laserowa nie jest dobrym rozwiązanie także dla kobiet w ciąży i osób, które zmagają się z nowotworami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.